See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Torzym w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 530 - „Ustawa o lasach”) ) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, prace z zakresu gospodarki łowieckiej i gospodarki łąkowo-rolnej na terenie OHZ (obw. 105 i 106) oraz prace z zakresu nasiennictwa i gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Torzym, w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. - 31.12.2026 r.
Interne Kennung: SAZ.270.1.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1/2026 - Zagospodarowanie lasu - Leśnictwa: Przęślice, Grabów i Korytno + p.poż.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego oraz prace z zakresu gospodarki łowieckiej i gospodarki łąkowo-rolnej na terenie OHZ (obw. 105), do wykonania na terenie Nadleśnictwa Torzym, w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 1/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 45000000 Bauarbeiten, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2/2026 Zagospodarowanie lasu - Leśnictwa: Drzewce, Dębrznica i Torzym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego,pozyskania i zrywki drewna oraz prace z zakresu gospodarki łowieckiej i gospodarki łąkowo-rolnej na terenie OHZ (obw. 105 i 106), do wykonania na terenie Nadleśnictwa Torzym, w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 2/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 45000000 Bauarbeiten, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3/2026 Zagospodarowanie lasu - Leśnictwa: Środkowo, Gądków i Mierczany
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego oraz prace z zakresu gospodarki łowieckiej i gospodarki łąkowo-rolnej na terenie OHZ (obw. 106), do wykonania na terenie Nadleśnictwa Torzym, w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 3/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4/2026 Zagospodarowanie lasu - Leśnictwa: Bobrówka, Pniów i Tarnawa
Interne Kennung: Pakiet 4/2026
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5/2026 Pozyskanie drewna – leśnictwa: Przęślice, Grabów i Korytno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Torzym, w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 5/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6/2026 Pozyskanie drewna – leśnictwa: Drzewce, Dębrznica i Torzym
Interne Kennung: Pakiet 6/2026
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7/2026 Pozyskanie drewna – leśnictwa: Środkowo, Gądków i Mierczany
Interne Kennung: Pakiet 7/2026
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8/2026 Pozyskanie drewna – leśnictwa: Bobrówka, Pniów i Tarnawa
Interne Kennung: Pakiet 8/2026
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9/2026 Usługi leśne w Szkółce leśnej Bobrówka –Kompleksowa obsługa szkółki leśnej oraz prace z zakresu nasiennictwa na terenie całego nadleśnictwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu nasiennictwa i gospodarki szkółkarskiej oraz ochrony przeciwpożarowe do wykonania na terenie na Nadleśnictwa Torzym w roku 2026 -teren Szkółki Leśnej Bobrówka oraz obiekty nasienne na terenie Nadleśnictwa Torzym. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 9/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung