2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup dwóch specjalistycznych środków transportu sanitarnego z wyposażeniem i napędem 4x4 na potrzeby podstawowych zespołów ratownictwa medycznego"
Beschreibung: 3.1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch specjalistycznych środków transportu sanitarnego z wyposażeniem i napędem 4x4 na potrzeby podstawowych zespołów ratownictwa medycznego –zwanych dalej sprzętem. . 3.2.Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, określa opis przedmiotu zamówienia– załącznik nr 1A do SWZ. 3.3.Wykonawca dostarcza zamówiony sprzęt swoim transportem (wliczonym w cenę) do siedziby wskazanej w SWZ w wymaganym terminie. 3.4.Odbiór dostawy sprzętu będzie przez pracownika wskazanego przez Zamawiającego. 3.5.Miejsce dostawy: ul. Wyszyńskiego 37, 11-100 Lidzbark Warmiński. 3.6.Wymagania dodatkowe: a) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz ze sprzętem fabrycznej instrukcji obsługi w języku polskim wraz ze wszystkimi dokumentami niezbędnymi do prawidłowej eksploatacji sprzętu przez Zamawiającego oraz katalog części zamiennych, dokumentacji potwierdzającej dopuszczenie do eksploatacji i użytkowania, zaświadczenia zgodności, atesty, certyfikaty itp. b) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość oraz zgodność przedmiotu zamówienia z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. 3.7. W przypadku wystąpienia w SWZ lub którymkolwiek załączniku do SWZ nazw (w tym nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, normy oraz sformułowania „np.”), sprzęt można zastąpić równoważnym, który nie będzie gorszy niż ten wskazany w SWZ oraz gwarantować będzie zachowanie parametrów i funkcjonalności opisanych w SWZ. 3.8. Ewentualne występujące w SWZ nazwy (w tym nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, normy oraz sformułowania „np.”), typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawcy wiążące i nie mają na celu naruszenia ustawy PZP, a jedynie doprecyzowanie oczekiwań jakościowych, funkcjonalnych i technologicznych Zamawiającego. 3.9. Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej. 3.10. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów / produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. 3.11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego sprzęt spełnia minimalne wymagania określone przez Zamawiającego. 3.12. Wszystkie zmiany i odstępstwa nie mogą powodować obniżenia wartości funkcjonalnych i użytkowych sprzętu oraz nie mogą powodować zmniejszenia ich trwałości eksploatacyjnej. 3.13. Wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z postanowieniami zawartymi w niniejszej SWZ i jej zmianami oraz projekcie umowy, stanowiącym załącznik do SWZ. 3.14. Na etapie przygotowania oferty Wykonawca zobowiązany jest przeanalizować wszystkie elementy opisu przedmiotu zamówienia i w razie wątpliwości zgłosić pisemnie w przewidzianym terminie uwagi i zauważone nieścisłości. Zamawiający w przewidzianym terminie odpowie pisemnie na wszelkie pytania. 3.15. Zamawiający nie żąda przedmiotowych środków dowodowych. 4.1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 4.2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 4.3. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. 5.1. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych. 5.2. Zamawiający, działając na podstawie art. 91 ust. 2, dokonał analizy możliwości podziału zamówienia na części i uznał, że w okolicznościach niniejszego postępowania podział taki nie jest celowy.5.3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych ambulansów typu C wraz z kompletną zabudową medyczną, wyposażeniem oraz napędem 4×4, przeznaczonych do wykonywania zadań przez podstawowe zespoły ratownictwa medycznego. Oba pojazdy będą eksploatowane przez jednego użytkownika i powinny posiadać jednolite rozwiązania konstrukcyjne, funkcjonalne oraz eksploatacyjne.5.4. Podział zamówienia na części mógłby skutkować dostarczeniem pojazdów różnych producentów lub z różnymi rozwiązaniami technicznymi dotyczącymi zabudowy medycznej i wyposażenia, co prowadziłoby do zwiększenia kosztów eksploatacji oraz utrudnień organizacyjnych po stronie Zamawiającego. W szczególności mogłoby to powodować konieczność: • prowadzenia odrębnych szkoleń personelu medycznego i technicznego z zakresu obsługi różnych pojazdów oraz różnych systemów zabudowy medycznej; • utrzymywania zapasów części zamiennych pochodzących od różnych producentów; • korzystania z różnych sieci
Interne Kennung: IZP.272.21.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch specjalistycznych środków transportu sanitarnego z wyposażeniem i napędem 4x4 na potrzeby podstawowych zespołów ratownictwa medycznego –zwanych dalej sprzętem. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, określa opis przedmiotu zamówienia– załącznik nr 1A do SWZ. Wykonawca dostarcza zamówiony sprzęt swoim transportem (wliczonym w cenę) do siedziby wskazanej w SWZ w wymaganym terminie. Odbiór dostawy sprzętu będzie przez pracownika wskazanego przez Zamawiającego. Miejsce dostawy: ul. Wyszyńskiego 37, 11-100 Lidzbark Warmiński. Wymagania dodatkowe: a) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz ze sprzętem fabrycznej instrukcji obsługi w języku polskim wraz ze wszystkimi dokumentami niezbędnymi do prawidłowej eksploatacji sprzętu przez Zamawiającego oraz katalog części zamiennych, dokumentacji potwierdzającej dopuszczenie do eksploatacji i użytkowania, zaświadczenia zgodności, atesty, certyfikaty itp. b) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość oraz zgodność przedmiotu zamówienia z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte