2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup autobusów typu MAXI zasilanych sprężonym gazem CNG dla MPK Spółka z o.o. w Nowym Sączu.
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest zakup 18 autobusów typu MAXI zasilanych sprężonym gazem CNG spełniających normę emisji spalin EURO 6 dla MPK Spółka z o.o. w Nowym Sączu II. Autobusy należy dostarczyć na teren zajezdni autobusowej przy ul. Wyspiańskiego 22 w Nowym Sączu. Dostarczone autobusy będące przedmiotem zamówienia muszą spełniać następujące wymagania: 1. być fabrycznie nowe (wg definicji z ustawy z 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.); 2. posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane zgodnie z ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz. U. 2023 poz. 919 ze zm); 3. odpowiadać parametrom techniczno-eksploatacyjnym określonym w obowiązujących przepisach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2024 poz.502 t.j.). 4. posiadać następujące podstawowe wymiary i parametry: a) długość: 11,5 m – 12,5 m; b) szerokość: max 2,55 m; c) wysokość: max 3,4 m. 5. mają być wykonane z wykorzystaniem osiągnięć techniki i wiedzy warsztatowej zapewniającej bezawaryjną pracę przy minimalnym nakładzie robót utrzymania bieżącego, do produkcji mają być wykorzystane materiały sprawdzone i dopuszczone do stosowania; 6. mają być dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym mają być dostępne dla osób niepełnosprawnych; 7. mają być dostosowane do funkcjonowania w zróżnicowanych warunkach klimatycznych, co zapewni ich niezawodność w obliczu coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych; 8. mają spełniać wymogi „ekologicznie czystych pojazdów” w rozumieniu dyrektywy PE i Rady (UE) 2019/1161 z dnia 20 czerwca 2019 r. zmieniającej dyrektywę 2009/33/WE w sprawie promowania ekologicznie czystych i energooszczędnych pojazdów transportu drogowego (Dz.Urz.UE.L Nr 188, str. 116).
Interne Kennung: DF.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0001
615951-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: DF.271.3.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34121100 Public-service buses
Additional classification (cpv): 34121400 Low-floor buses
5. Lot
Lot: LOT-0001