615969-2026 - Wettbewerb
Polen – Arzneimittel – Dostawa produktów leczniczych - 78/PN/2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa produktów leczniczych - 78/PN/2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wniesieniem produktów leczniczych w asortymencie i ilościach wyszczególnionych w Załączniku nr 2 do IDW - Formularz asortymentowo - ilościowy.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 PZP z uwagi na fakt iż w przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy (jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przedmiotowe postępowanie jest w części powtórzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego 70/PN/2026, gdzie nie złożono żadnych ofert. Przedmiot zamówienia obejmuje leki niezbędne do bieżącego funkcjonowania szpitala, których brak mógłby skutkować ograniczeniem możliwości realizacji świadczeń zdrowotnych, koniecznością zmiany terapii pacjentów lub przerwaniem ciągłości leczenia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika również z dynamicznego zużycia produktów leczniczych, trudności w przewidywaniu bieżącego zapotrzebowania oraz konieczności zabezpieczenia odpowiednich stanów magazynowych. Zachowanie podstawowych terminów przewidzianych dla postępowania mogłoby skutkować brakiem zapewnienia ciągłości dostaw produktów leczniczych niezbędnych do realizacji świadczeń zdrowotnych, co mogłoby negatywnie wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie Zamawiającego oraz bezpieczeństwo pacjentów. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione i pozostaje w zgodzie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, zgodnie z którym Zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania ofert (nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej), jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
LosLOT-0001
Titelczęść 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu ilości przedmiotu zamówienia w trakcie trwania umowy, wyłącznie w odniesieniu do tych pozycji asortymentu, dla których możliwość zastosowania prawa opcji została przewidziana w formularzu asortymentowo-ilościowym. Oznacza to, że Zamawiający poza zamówieniem podstawowym ma możliwość, w zależności od potrzeb realizacji dodatkowego zamówienia, zwiększenia o ilość wynikającą z maksymalnej wielkości opisanej w kolumnie opcja art. 441 PZP w załączniku nr 2 Formularz asortymentowo-ilościowy. Aby nie modyfikować ogólnego charakteru umowy podstawę określenia wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach opcji stanowić będą ceny jednostkowe (za 1 opakowanie), wskazane w ofercie Wykonawcy. Oznacza to, iż ewentualne zastosowanie opcji nie skutkuje zmianą ceny jednostkowej przedmiotu zamówienia (za 1 opakowanie), która jest wartością stałą, niezależną od wielkości przedmiotu zamówienia. Cena jednostkowa (za 1 opakowanie) wskazana przez Wykonawcę za przedmiot zamówienia, musi być taka sama zarówno dla liczby sztuk kupowanego produktu leczniczego w zamówieniu podstawowym, jak i dla liczby sztuk kupowanego produktu leczniczego w zamówieniu opcjonalnym. Opcja jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, który może z opcji skorzystać w całości, w części lub w ogóle nie skorzystać, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, w formie pisemnej, że zamierza z opcji skorzystać.
LosLOT-0002
Titelczęść 2
LosLOT-0003
Titelczęść 3
LosLOT-0004
Titelczęść 4
LosLOT-0005
Titelczęść 5
615969-2026 - Licitación
Polonia – Productos farmacéuticos – Dostawa produktów leczniczych - 78/PN/2026
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está acelerado
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 33600000 Productos farmacéuticos
5. Lote
LoteLOT-0001
Títuloczęść 1
Opciones
LoteLOT-0002
Títuloczęść 2
LoteLOT-0003
Títuloczęść 3
LoteLOT-0004
Títuloczęść 4
LoteLOT-0005
Títuloczęść 5