616002-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi de laborator pentru metode manuale
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator pentru metode manuale
Beschreibung: Reactivi necesari desfasurarii activitatii de laborator in vederea acordarii de asistenta medicala de specialitate persoanelor asigurate care se adreseaza ambulatoriului de specialitate sau persoanelor internate in spital, pentru analize medicale . Reactivii necesari pentru efectuarea analizelor de laborator sunt impartiti pe loturi, astfel: Reactivi utilizati pentru metode manuale Lot 1 – Reactivi de hematologie pentru VSH (Metoda Manuală) . Lot 2 – Teste rapide imunocromatografice pentru imunologie . Lot 3 – Teste rapide imunocromatografice pentru microbiologie . Lot 4 – Reactivi pentru Imunologie - aglutinare latex, hemaglutinare. Lot 5 – Reactivi pentru microbiologie - metoda latex-aglutinare . Lot 6 – Seruri monoclonale și polivalente pentru serotipare Salmonella, Shigella și E. Coli. Lot 7 – Reactivi pentru microbiologie - medii de cultură preturnate. Lot 8 – Reactivi, medii de cultură și consumabile diverse pentru laboratorul de microbiologie I . Lot 9 – Reactivi, medii de cultură și consumabile diverse pentru laboratorul de microbiologie II . Lot 10 – Reactivi, medii de cultură și consumabile diverse pentru laboratorul de microbiologie III . Lot 11 – Reactivi pentru microbiologie – tulpini de referință I. Lot 12 – Reactivi pentru microbiologie – tulpini de referință II. Lot 13 – Reactivi pentru microbiologie – microcomprimate pentru identificare și antibiogramă . Lot 14 – Reactivi pentru determinarea CMI . Lot 15 – Reactivi pentru microbiologie – dispozitive pentru realizarea unor condiții speciale de creștere a bacteriilor . Lot 16 – Sisteme de identificare microbiană și reactivi auxiliari . Lot 17 – Reactivi pentru microbiologie — kituri și reactivi de colorație microscopică . Lot 18 – Reactivi pentru microbiologie pentru identificarea și testarea susceptibilității antimicrobiene prin metode manuale . Lot 19 – Sistem manual integrat unic pentru detectarea microorganismelor aerobe și anaerobe din hemoculturi și alte fluide biologice sterile . Lot 20 – Reactivi, discuri și kituri auxiliare pentru identificarea bacteriană.
Interne Kennung: 4697653/47/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi de hematologie pentru VSH (Metoda Manuală)
Beschreibung: CONFORM CERINTELOR DIN CAIETUL DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Teste rapide imunocromatografice pentru imunologie
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Teste rapide imunocromatografice pentru microbiologie
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Reactivi pentru Imunologie - aglutinare latex, hemaglutinare
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Reactivi pentru microbiologie – metoda latex-aglutinare
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Seruri monoclonale și polivalente pentru serotipare Salmonella, Shigella și E. coli
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Reactivi pentru microbiologie – Medii de cultură preturnate
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Reactivi, medii de cultură și consumabile diverse pentru laboratorul de microbiologie I
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Reactivi, medii de cultură și consumabile diverse pentru laboratorul de microbiologie II
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Reactivi, medii de cultură și consumabile diverse pentru laboratorul de microbiologie III
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Reactivi pentru microbiologie – Tulpini de referință I
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Reactivi pentru microbiologie – Tulpini de referință speciale II
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Reactivi pentru microbiologie – Microcomprimate pentru identificare și antibiogramă
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Reactivi pentru determinarea CMI
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Reactivi pentru microbiologie – dispozitive pentru realizarea unor condiții speciale de creștere a bacteriilor
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Sisteme de identificare microbiană și reactivi auxiliari
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Reactivi pentru microbiologie – Kituri și reactivi de colorație microscopică
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Reactivi pentru microbiologie – Identificare și testarea susceptibilității antimicrobiene prin metode manuale
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Sistem manual integrat unic pentru detectarea microorganismelor aerobe și anaerobe din hemoculturi și alte fluide biologice sterile
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Reactivi, discuri și kituri auxiliare pentru identificarea bacteriană
Interne Kennung: 20