616017-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Arzneimittel für das Nervensystem – FURNIZARE MEDICAMENTE SCLEROZA MULTIPLA VOL IX (SIPONIMOD, GLATIRAMER ACETAT, INTERFERON BETA 1A(30 MCG-0,5ML), INTERFERON BETA 1A (44MCG-0,5ML))
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE MEDICAMENTE SCLEROZA MULTIPLA VOL IX (SIPONIMOD, GLATIRAMER ACETAT, INTERFERON BETA 1A(30 MCG-0,5ML), INTERFERON BETA 1A (44MCG-0,5ML))
Beschreibung: Achizitionarea medicamentelor SIPONIMOD, GLATIRAMER ACETAT, INTERFERON BETA 1A(30 MCG-0,5ML), INTERFERON BETA 1A (44MCG-0,5ML) in vederea asigurarii tratamentului pacientilor diagnosticati cu scleroza multipla si tinand cont ca au fost introduse in PNS, subprogramul de tratament al sclerozei multiple, conform cerintelor din caietul de sarcini atasat. Termenul de solicitare clarificari: in a 18 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor iar termenul de raspuns la solicitarile de clarificari ale operatorilor economici: in a 11- a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor Pe perioada derularii acordului cadru, preturile se ajusteaza in functie de preturile de decontare din Normele Tehnice in vigoare pentru Programele Nationale de Sanatate, conform formulei de mai jos: P nou = P vechi x P nou din Norme/P vechi din Norme unde: P= pret P vechi = pret adjudecat in urma licitatiei; P nou norme = pret nou din Norme valabil la data solicitarii ajustarii de pret; P vechi norme = pret vechi din Norme valabil la data initierii procedurii; Se accepta actualizarea pretului in functie de modificarile facute prin acte administrative emise de MS (ordine de pret). Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul sa nu incheie contracte subsecvente pentru unul sau mai multe produse, in cazul in care acestea nu vor fi necesare sau resursele financiare nu o vor permite. Odata cu adresa de actualizare pret, ofertantul va transmite informatii privind pretul vechi (adjudecat), pretul nou din norme si pretul vechi din norme.
Interne Kennung: 4541092-2026-3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: GLATIRAMER ACETAT
Beschreibung: Forma farmaceutica: Sol injectabila in seringa preumpluta, Concentratie/U.T.: 40mg/ml, Ambalaj: Seringi preumplute a cate 1 ml sol. inj. in seringa preumpluta; Cantitate minima AC (48 luni): 624; Cantitate maximă AC (48 luni): 93600; Cantitate minima CS (48 luni): 12; Cantitate maximă CS (48 luni): 4,800.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: INTERFERON BETA 1 A (44MCG/0,5 ML)
Beschreibung: Forma farmaceutica: Solutie injectabila pentru administrare subcutanata; Concentratie/U.T.: 1,5 ml solutie continanad 44 mcg substanta activa/0,5 ml; Ambalaj: cartuşe din sticla cu dop cu piston din cauciuc si capac fara filet din aluminiu si cauciuc halobutilic; Cantitate minima AC (48 luni): 192; Cantitate maximă AC (48 luni): 19200; Cantitate minima CS (48 luni): 4; Cantitate maximă CS (48 luni): 1,200.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SIPONIMOD (0.25 mg)
Beschreibung: Forma farmaceutica: Comprimate filmate; Concentratie/U.T.: 0,25 mg/comprimat; Ambalaj: Comprimate filmate; Cantitate minima AC (48 luni): 120; Cantitate maximă AC (48 luni): 1200; Cantitate minima CS (48 luni): 120; Cantitate maximă CS (48 luni): 600.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: SIPONIMOD (2 mg)
Beschreibung: Forma farmaceutica: Comprimate filmate; Concentratie/U.T.: 2 mg/comprimat; Ambalaj: Comprimate filmate; Cantitate minima AC (48 luni): 1344; Cantitate maximă AC (48 luni): 72800; Cantitate minima CS (48 luni): 28; Cantitate maximă CS (48 luni): 1,400
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: INTERFERON BETA 1 A (30 MCG/6 MILIOANE UNITATI)
Beschreibung: Forma farmaceutica: Solutie injectabila in stilou injector; Concentratie/U.T.: 30 micrograme/0,5 ml; Ambalaj: Stilou injector (PEN) de unică folosinţă continand x 0.5 ml solutie injectabila, 1 ac de injecţie şi 1 capac pentru stilou injector (PEN); Cantitate minima AC (48 luni): 4; Cantitate maximă AC (48 luni): 19200; Cantitate minima CS (48 luni): 4; Cantitate maximă CS (48 luni): 1,300.
Interne Kennung: 5