2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowych przegubowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 7 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich o długości minimalnej 17,8 m wraz z wyposażeniem oraz innych określonych w OPZ i Umowie elementów Przedmiotu Umowy zgodnie z niniejszą SWZ (dalej: „Wymagania Zamawiającego”) oraz do 16 sztuk autobusów o długości minimalnej 17,8 m i 2 szt. autobusów o długości od 10,0 m do 11,00 m. w ramach prawa opcji w rozumieniu art. 441 PZP w przypadku uruchomienia przez Zamawiającego zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z postanowieniami pkt 4.10 SWZ.
Interne Kennung: 04/UE/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse, 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa fabrycznie nowych przegubowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich.
Interne Kennung: 4/UE/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 34144910 Elektrobusse, 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przedmiot umowy w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji może obejmować: 1) zwiększenie dostawy fabrycznie nowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich do 16 sztuk autobusów o długości minimalnej 17,8 m i 2 sztuk autobusów o długości od 10,00 m do 11,00 m, według potrzeb Zamawiającego zgodnie z planowanym harmonogramem dostaw autobusów opisanych szczegółowo w Załączniku nr 2 do OPZ tj. a) dostawa do 30 listopada 2028 r.: - 2 szt. o długości od 10,00 m do 11,00 m - 4 szt. o długości minimalnej 17,8 m b) dostawa do 31 marca 2029 r.: - 12 szt. o długości minimalnej 17,8 m 2) dostawę elementów wymienionych w OPZ w pkt 22 SYSTEMY INFORMATYCZNE, INTEGRACJA I WDROŻENIE odpowiednio: a) dostawa do 30 listopada 2028 r. - pkt. 22.9.1, pkt. 22.9.2, pkt. 22.9.4, pkt. 22.9.6 b) dostawa do 31 marca 2029 r. - pkt. 22.9.1, pkt. 22.9.2, pkt. 22.9.5, pkt. 22.9.6, pkt. 22.9.7 Przedmiot zamówienia objętego prawem opcji jest elementem Projektu pn.: „Zakup autobusów elektrycznych dla miasta Zielona Góra wraz z infrastrukturą ładowania” planowanego do współfinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach Działania FENX.03.01 Transport miejski z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Wykonawca będzie odpowiedzialny za informowanie wszystkich zainteresowanych o tym, że wszystkie działania podjęte w ramach niniejszego zamówienia są planowane do współfinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach Działania FENX.03.01 Transport miejski z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 1. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. 2. Zakres opcjonalny zamówienia objęty prawem opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 3. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania prawa opcji pisemnego oświadczenia (oświadczeń) określającego zakres konkretnej dodatkowej dostawy. 4. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia) nie będzie stanowić zmiany warunków umowy i nie będzie wymagać zawarcia aneksu do umowy. 5. Przedmiotowe prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego sukcesywnie w okresie realizacji zamówienia, przy czym oświadczenie o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji może zostać złożone najpóźniej do 30.06.2027 roku. 6. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji (w zakresie, w jakim nie zostało uruchomione) wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego terminu nie może już z niego skorzystać. 7. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji dostaw w ramach prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający, zgodnie z treścią oświadczenia (oświadczeń) Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w umowie. 8. Przedmiotu umowy objętego zakresem opcjonalnym zamówienia (w razie jego uruchomienia i realizacji) dotyczą te same warunki i zobowiązania umowne Wykonawcy (w tym zobowiązania z tytułu gwarancji i rękojmi), co przedmiotu umowy objętego zakresem podstawowym zamówienia. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji uruchomiony w tym trybie zakres opcjonalny ma być realizowany w sposób analogiczny i odpowiednio, jak zakres podstawowy (przy zastrzeżeniu wyraźnych postanowień umowy swoistych dla zakresu opcjonalnego). 9. Termin dostawy Autobusów objętych prawem opcji rozpoczyna bieg od dnia otrzymania oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 10. W momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu dostaw objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. 11. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego zgodnie z zapisami niniejszej umowy, jak również Wykonawca nie może domagać się jego realizacji. 12. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest wnieść Zabezpieczenie Należytego Wykonania Umowy, o którym mowa w Rozdziale XX, odpowiednio stosując jego postanowienia, uwzględniające w szczególności terminy dostawy Autobusów w ramach prawa opcji, w ramach kwoty maksymalnej Zabezpieczenia określonej w pkt 20.1.