2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla obiektów rozliczanych w Gminie Ślesin ramach spółdzielni energetycznej na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r."
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 800 113 kWh zamówienia podstawowego. Podana ilość energii stanowi zapotrzebowanie po odjęciu energii wyprodukowanej w oze i rozliczonej w ramach spółdzielni energetycznej. 4.2. Zamawiający posiada mikroinstalacje, informacje o PPE (punkt poboru energii) zawarte zostały w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4.3. PPE ujęte w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, rozliczane będą w ramach działania spółdzielni o nazwie „Spółdzielnia Energetyczna Ślesin”. Spółdzielnia energetyczna jest na etapie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Termin rozpoczęcia działania spółdzielni energetycznej i tym samym rozliczanie energii w ramach spółdzielni energetycznej: marzec 2027 r. Podstawą rozliczenia energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni są przepisy art. 38c ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. 4.4. W przypadku obowiązujących umów kompleksowych, które posiadają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, zamawiający wnioskuje o rozwiązanie ich za porozumieniem stron, ze skutkiem na dzień 31.12.2026 r. W przypadku braku możliwości rozwiązania umów za porozumieniem stron, automatycznie ulegnie przesunięciu termin wejścia w życie zamówienia, o czas niezbędny na rozwiązanie umów kompleksowych. Informacja o umowach zawarta jest w załączniku nr 1 do SWZ. 4.5. Rozliczenie PPE w ramach spółdzielni energetycznej nastąpi po dostosowania układów pomiarowych przez operatora systemu dystrybucyjnego. 4.6. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.1.PN.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert jest skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 Pzp (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 800 113 kWh zamówienia podstawowego. Podana ilość energii stanowi zapotrzebowanie po odjęciu energii wyprodukowanej w oze i rozliczonej w ramach spółdzielni energetycznej. 4.2. Zamawiający posiada mikroinstalacje, informacje o PPE (punkt poboru energii) zawarte zostały w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4.3. PPE ujęte w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, rozliczane będą w ramach działania spółdzielni o nazwie „Spółdzielnia Energetyczna Ślesin”. Spółdzielnia energetyczna jest na etapie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Termin rozpoczęcia działania spółdzielni energetycznej i tym samym rozliczanie energii w ramach spółdzielni energetycznej: marzec 2027 r. Podstawą rozliczenia energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni są przepisy art. 38c ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. 4.4. W przypadku obowiązujących umów kompleksowych, które posiadają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, zamawiający wnioskuje o rozwiązanie ich za porozumieniem stron, ze skutkiem na dzień 31.12.2026 r. W przypadku braku możliwości rozwiązania umów za porozumieniem stron, automatycznie ulegnie przesunięciu termin wejścia w życie zamówienia, o czas niezbędny na rozwiązanie umów kompleksowych. Informacja o umowach zawarta jest w załączniku nr 1 do SWZ. 4.5. Rozliczenie PPE w ramach spółdzielni energetycznej nastąpi po dostosowania układów pomiarowych przez operatora systemu dystrybucyjnego. 4.6. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ. 4.7. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z wydanymi do tych ustawy przepisami wykonawczymi, w szczególności z rozporządzaniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. 4.8. Sprzedawcą rezerwowym jest: Energa Operator SA. 4.9. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego podanego w ust. 4.1. SWZ w zakresie do 15%.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego podanego w ust. 4.1. SWZ w zakresie do 15%: 1.1. zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w § 1 ust. 4 pkt 1 Projektowanych postanowień umowy wg załącznika nr 2 do SWZ,