See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare Alimente
Beschreibung: Obiectul Acordului-cadru il constituie achizitionarea de Alimente - 21 de loturi, CPV–15000000-8 - „Alimente, bauturi, tutun si produse conexe”, in vederea bunei desfasurarii a activitatii spitalului.
Interne Kennung: 01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: : Intrucat obiectul achizitiei prin prezenta licitatie o constituie alimentele necesare asigurarii hranei pentru pacientii nostri in conditii cat mai avantajoase, consideram achizitionarea acestor alimente o situatie de urgenta si consideram ca ne incadram in prevederile Art. 74(3) din Legea nr. 98/2016, asttfel ca termenul de depunere al ofertelor va fi stabilit la 15 zile de la data transmiterii spre publicare a anuntului de participare.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOTUL 1 - OUA
Beschreibung: CF ANEXA
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Operatorii participanti la procedura pot oferta si pentru produse similare, cu respectarea specificatiilor tehnice minime, prevazute in Anexa nr.1.
Los: LOT-0002
Titel: LOTUL 2 - PRODUSE CONGELATE
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15331466 Oliven in Dosen
Los: LOT-0003
Titel: LOTUL 3 - LEGUME PROASPETE
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 03221000 Gemüse
Los: LOT-0004
Titel: LOTUL 4 - DULCIURI
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Los: LOT-0005
Titel: LOTUL 5 - FRUCTE PROASPETE
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Los: LOT-0006
Titel: LOTUL 6 - CARNE DE VITA
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15111000 Rind- und Kalbfleisch
Los: LOT-0007
Titel: LOTUL 7 - CARNE CONGELATA
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0008
Titel: LOTUL 8 - PREPARATE DIN CARNE
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15131700 Fleischzubereitungen
Los: LOT-0009
Titel: LOTUL 9 - LEGUME CONGELATE
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0010
Titel: LOTUL 10 - UNT
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0011
Titel: LOTUL 11 - GEMURI
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15332200 Konfitüren und Marmeladen; Fruchtgelees; Frucht- oder Nussmuse und -pasten
Los: LOT-0012
Titel: LOTUL 12 - LAPTE SI PRODUSE DIN LAPTE
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15511000 Milch
Los: LOT-0013
Titel: LOTUL 13 - PASTE FAINOASE
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0014
Titel: LOTUL 14 - FAINURI
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 15612200 Getreidemehl
Los: LOT-0015
Titel: LOTUL 15 - PAINE
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0016
Titel: LOTUL 16 - ULEIURI
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0017
Titel: LOTUL 17 - MIERE DE ALBINE
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
Los: LOT-0018
Titel: LOTUL 18 - DIVERSE PRODUSE
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Los: LOT-0019
Titel: LOTUL 19 - PASTA DE TOMATE
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 15331427 Konzentriertes Tomatenmark/Paradeisermark
Los: LOT-0020
Titel: LOTUL 20 - CONDIMENTE
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0021
Titel: LOTUL 21 - VARZA MURATA
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 03221400 Kohlgemüse