See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części: 1) Część nr 1 – Łóżko szpitalne ( 2 zadania), 2) Część nr 2 – Łóżko porodowe, 3) Część nr 3 - Aparat do elektrokoagulacji, 4) Część nr 4 - Tory wizyjne laparoskopowe ( 2 zadania), 5) Część nr 5 - Aparat RTG Ramię C, 6) Część nr 6 - Respirator transportowy, 7) Część nr 7 - Tor wizyjny laryngologiczny. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3A do SWZ – Projekt umowy na dostawę jednorazową (dot. części 3, 6, 7), 4) Zał. nr 3B do SWZ – Projekt umowy na dostawy sukcesywne (dot. części 1, 2, 4, 5). Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten, 33161000 Elektrochirurgieanlage, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33111000 Röntgengeräte, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”-część 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Przedmiotem zamówienia w części nr 1 są Łóżka szpitalne ( 2 zadania). 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3B do SWZ – Projekt umowy na dostawy sukcesywne (dot. części 1, 2, 4, 5). Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026- część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Los: LOT-0002
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”-część 2
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Przedmiotem zamówienia w części nr 2 są Łóżka porodowe. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3B do SWZ – Projekt umowy na dostawy sukcesywne (dot. części 1, 2, 4, 5). Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026- część 2
Los: LOT-0003
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”-część 3
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Przedmiotem zamówienia w części nr 3 jest Aparat do elektrokoagulacji. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3A do SWZ – Projekt umowy na dostawę jednorazową (dot. części 3, 6, 7), Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026- część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33161000 Elektrochirurgieanlage
Los: LOT-0004
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”-część 4
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Przedmiotem zamówienia w części nr 4 są Tory wizyjne laparoskopowe ( 2 zadania). 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3B do SWZ – Projekt umowy na dostawy sukcesywne (dot. części 1, 2, 4, 5). Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026- część 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Los: LOT-0005
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”-część 5
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Przedmiotem zamówienia w części nr 5 są Aparaty RTG Ramię C. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3B do SWZ – Projekt umowy na dostawy sukcesywne (dot. części 1, 2, 4, 5). Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026- część 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Los: LOT-0006
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”-część 6
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Przedmiotem zamówienia w części nr 6 są Respiratory transportowe. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3A do SWZ – Projekt umowy na dostawę jednorazową (dot. części 3, 6, 7). Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026- część 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
Los: LOT-0007
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o.”-część 7
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Przedmiotem zamówienia w części nr 7 jest Tor wizyjny laryngologiczny. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wykaz urządzeń, ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do SWZ, mianowicie: 1) Zał. nr 1A do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1B do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3A do SWZ – Projekt umowy na dostawę jednorazową (dot. części 3, 6, 7). Załącznik nr 1A i 1B do SWZ Wykonawca załącza do oferty. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w załączniku 1B do SWZ- OPZ potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.). 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Zamówienie dotyczące części 5 i 6 Zamawiający zamierza finansować ze środków w ramach dotacji „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”. 10. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: D10.251.74.C.2026- część 7