See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projektledarstöd för projekt för Gustavsbergs centrum
Beschreibung: Uppdraget avser en erfaren projektledarkonsult för att driva två detaljplaner, Gustavsberg centrum och Ekvallen. Båda dessa planer ingår i ett stadsutvecklingsprojekt som heter Gustavsbergsprojektet. Planerna är väldigt komplexa med många olika knäckfrågor och aktörer. Projekten innehar kommunal mark som ska markanvisas eller redan har markanvisats. Det går att läsa mer om dessa projekt på: Gustavsbergsprojektet - Värmdö kommun
Interne Kennung: 2026KS/0747
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Projektledarstöd för projekt för Gustavsbergs centrum
616109-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Projektledarstöd för projekt för Gustavsbergs centrum
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026KS/0747
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001