616114-2026 - Wettbewerb
Finnland – Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden – Huoltoyhtiöiden hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Huoltoyhtiöiden hankinta
Beschreibung: Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia kiinteistöjen huolto- ja ylläpitopalveluista. Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue hankkii kiinteistöjen huolto- ja ylläpitopalvelut omistamiinsa kiinteistöihin ja leasing-kiinteistöihin. Toimittajan tulee pystyä tuottamaan kiinteistöjen huolto- ja ylläpitopalveluja koko Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen alueella. Hankinnan ennakoitu arvo on 2 000 000 euroa (alv 0 %). Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 2. "Hankinnan kohteen kuvaus".
Interne Kennung: 117/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis, 77314000 Grundstückspflege
5. Los
Los: LOT-0000