2. Verfahren
Verfahren
Titel: D/29/12WOG/2026 Dostawa prefabrykowanych materiałów fortyfikacyjnych
Beschreibung: Dostawa prefabrykowanych materiałów fortyfikacyjnych z podziałem na 9 części: Część 1 – Jeże żelbetowe - 1600 szt. zamówienie podstawowe i 1600 szt. opcja Część 2 - Jeże żelbetowe - 1600 szt. zamówienie podstawowe i 1600 szt. opcja Część 3 - Jeże żelbetowe - 1600 szt. zamówienie podstawowe i 1600 szt. opcja Część 4 – Jeże żelbetowe - 1600 szt. zamówienie podstawowe i 1600 szt. opcja Część 5 – Jeże żelbetowe - 1600 szt. zamówienie podstawowe i 1600 szt. opcja Część 6 – Jeże żelbetowe - 1600 szt. zamówienie podstawowe i 1600 szt. opcja Część 7 - Prefabrykaty rowu strzeleckiego (płyta) - 768 szt. zamówienie podstawowe i 768 szt. opcja Część 8 - Prefabrykaty rowu strzeleckiego (trapez) - 852 szt. zamówienie podstawowe i 852 szt. opcja Część 9- Prefabrykaty rowu strzeleckiego (trapez) - 852 szt. zamówienie podstawowe i 852 szt. opcja
Vorherige Bekanntmachung: 375447-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia odnosi się do faktycznych potrzeb związanych z czasem trwania postępowania i wykonania zamówienia. W odniesieniu do przedmiotowego postępowani pilna potrzeba udzielenia zamówienia podyktowana jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa państwa i jego mieszkańców, zapewnienia nienaruszalności granic kraju, zapewnienia integralności terytorialnej i niepodległości Polski oraz realizacji zadań konstytucyjnych i ustawowych Sił Zbrojnych RP. Należy podkreślić, że zgodnie z Wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 lipca 2023 r. sygn. akt KIO 1844/23 oraz aktualną wciąż Uchwałą Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 maja 2019 r. sygn.. akt KIO/KD 40/19: - intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert, - przyspieszenie procedury może nastąpić z przyczyny wcześniejszych błędów ludzkich, a takie u Zamawiającego nawet nie wystąpiły. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia spełnia się w sytuacji dot. potrzeb m.in. mających wpływ na obronność kraju, gdy konieczność podjęcia działań nie była spowodowana niedbałym zachowaniem zamawiającego, zapobiega powstaniu szkód. Mając na względzie nieustannie utrzymującą się presję migracyjną z terytorium Białorusi na granicy Państwa Polskiego, a także trwający konflikt zbrojny na terenie Ukrainy (grożący możliwym rozprzestrzenieniem się na państwa ościenne, w tym Państwo Polskie) oraz postępującą militaryzację obwodu Królewieckiego, konieczny jest zakup asortymentu, który umożliwi przeciwdziałanie obecnym zagrożeniom, jak i przygotuje Państwo Polskie na możliwe zagrożenia w przyszłości. Jak najszybsze dostarczenie materiałów inżynieryjnych do wskazanych miejsc jest warunkiem koniecznym kontynuacji prac przez Wojska Inżynieryjne w pasie terenów przygranicznych pozyskiwanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej określonych rozkazem Szefa Sztabu Generalnego WP nr Z-72 z dnia 22 sierpnia 2024 r. w ramach Narodowego Programu Odstraszania i Obrony - Tarcza Wschód.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44114200 Betonerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 – Prefabrykaty rowu strzeleckiego (trapez)
Beschreibung: zamówienie podstawowe 852 szt. i zamówienie opcjonalne 852 szt.
Interne Kennung: część 8
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji (zamówienia opcjonalnego) w następującym zakresie: 1.Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia okaże się, iż Zamawiający posiada środki finansowe oraz potrzebę zrealizowania większej ilości, w stosunku do przewidzianych w podstawowym zakresie zamówienia, Zamawiający pozostawia sobie możliwość skorzystania z prawa opcji i zamówienia dodatkowej dostawy, za które Wykonawcy będzie przysługiwało odrębne wynagrodzenie. 2.W przypadku dostawy w ramach prawa opcji, rozliczenie będzie następowało na podstawie cen jednostkowych ujętych w ofercie wybranego Wykonawcy i zawartej umowie. Zamówienie wynikające z prawa opcji nie przekroczy 100% wartości zamówienia podstawowego. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 4.Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do niniejszej umowy. 5.Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w zakresie prawa opcji nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 6.Zamawiający nie później niż do 01.10.2026 r. poinformuje Wykonawcę o uruchomieniu prawa opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji po upływie w/w daty wymaga zgody Wykonawcy w formie pisemnej. 7.Realizacja zamówienia opcjonalnego nastąpi po takich samych cenach i na warunkach przedstawionych przez Wykonawcę w formularzu ofertowym