616156-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Küstenschutzanlagen – Budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – odcinek wschodni i portowy oraz odcinek środkowy km ok. 49,20-51,40 oraz odcinek środkowy km ok. 51,40-52,80.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – odcinek wschodni i portowy oraz odcinek środkowy km ok. 49,20-51,40 oraz odcinek środkowy km ok. 51,40-52,80.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – odc. km 49,20-52,80 w systemie „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym dla 2 odcinków: dla odcinka wschodniego i portowego km ok. 49,20-51,40 oraz odcinka środkowego km ok. 51,40-52,80 w ramach projektu pn: „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej” dla odcinków: 1). wschodni i portowy km ok. 49,20-51,40, 2). środkowy km ok. 51,40 – 52,80 3). zachodni km ok. 52,80-53,90. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: Część 1 - Budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – Odcinek wschodni i portowy km ok. 49,20 - 51,40 w formule "zaprojektuj i wybuduj”, Część 2 - Budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – Odcinek środkowy km ok. 51,40 – 52,80 w formule "zaprojektuj i wybuduj".3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na poszczególne wyodrębnione części. Oferty można składać na wszystkie części. 4. Szczegółowy zakres zamówienia został zawarty w Programie funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 4 do SWZ) 5. Warunki realizacji zostały określone oraz Projekcie umowy dla części 1 (załącznik nr 5A do SWZ) oraz Projekcie umowy dla części 2 (załącznik nr 5B do SWZ). 6.Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS) na lata 2021-2027 - „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej.7. Zgodnie z art. 95 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby przy realizacji umowy Wykonawca lub zgłoszony przez niego Podwykonawca stale zatrudniał na podstawie stosunku pracy w wymiarze czasu pracy adekwatnym do powierzonych zadań osoby wykonujące czynności określone w §2 ust 29 Umowy. Szczegółowy sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w ust. 1) został określony w §2 ust 32 Umowy. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób określono w §2 ust 33-36 Umowy. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób określono w §22 ust 1 pkt 9) Umowy.8.Termin wykonania zamówienia w części 1 i 2: do 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Interne KennungZP.371.30.2026.JG
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - zwanej dalej ustawą Pzp - (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), a także wydanymi na jej podstawie rozporządzeniami wykonawczymi. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 3. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywać się będzie drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Marketplanet znajdującej się pod adresem internetowym: https://umgdy.ezamawiajacy.pl. (zwanej dalej: Platformą). 5. Zamawiający na podstawie art. 257 ust Pzp zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.6. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. 7. Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności. 8. Wymagana forma oświadczeń i dokumentów składanych w postępowaniu: 1) Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 2) Podmiotowe środki dowodowe oraz pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, 3) W przypadku gdy podmiotowe środki dowodowe lub pełnomocnictwo, zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.4) Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje w przypadku: podmiotowych środków dowodowych – odpowiednio wykonawca, wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia lub podwykonawca, w zakresie, które każdego z nich dotyczą; pełnomocnictwa – mocodawca. 9.Podmiotowe środki dowodowe mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu JEDZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 ustawy Pzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1, w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych.10.O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 12. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) wyklucza się z postępowania: wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 644 ze zm) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 522 ze zm), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. 13.Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. w wysokości 5 % ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie 14. Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45243000 Bauarbeiten für Küstenschutzanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45243500 Bau von Küstenschutzanlagen, 45243300 Bau von Seedeichen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – Budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – Odcinek wschodni i portowy km ok. 49,20 - 51,40 w formule "zaprojektuj i wybuduj”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – Odcinek wschodni i portowy km ok. 49,20 - 51,40 w formule "zaprojektuj i wybuduj”. 2.Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS) na lata 2021-2027 - „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej. 3. Szczegółowy zakres zamówienia dla Części 1 w Programie funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 4 do SWZ) 4. Warunki realizacji zostały określone oraz Projekcie umowy dla części 1 (załącznik nr 5A do SWZ). 5. Zgodnie z art. 95 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby przy realizacji umowy Wykonawca lub zgłoszony przez niego Podwykonawca stale zatrudniał na podstawie stosunku pracy w wymiarze czasu pracy adekwatnym do powierzonych zadań osoby wykonujące czynności określone w §2 ust 29 Umowy stanowiącej Załącznik nr 5A do SWZ. Szczegółowy sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w ust. 1) został określony w §2 ust 32 Umowy stanowiącej Załącznik nr 5A do SWZ. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób określono w §2 ust 33-36 Umowy stanowiącej Załącznik nr 5A do SWZ. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób określono w §22 ust 1 pkt 9) Umowy stanowiącej Załącznik nr 5A do SWZ. 6.Termin wykonania zamówienia: do 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.7. Zamawiający na podstawie art. 257 ust Pzp zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 – Budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – Odcinek środkowy km ok. 51,40 – 52,80 w formule "zaprojektuj i wybuduj"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa zabezpieczenia miejscowości Jastarnia przed powodzią od strony Zatoki Puckiej – Odcinek środkowy km ok. 51,40 – 52,80 w formule "zaprojektuj i wybuduj". 2.Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS) na lata 2021-2027 - „Zabezpieczenie brzegów przed powodzią od strony wód Zatoki Gdańskiej. 3. Szczegółowy zakres zamówienia dla Części 1 w Programie funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 4 do SWZ) 4. Warunki realizacji zostały określone oraz Projekcie umowy dla części 2 (załącznik nr 5B do SWZ). 5. Zgodnie z art. 95 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby przy realizacji umowy Wykonawca lub zgłoszony przez niego Podwykonawca stale zatrudniał na podstawie stosunku pracy w wymiarze czasu pracy adekwatnym do powierzonych zadań osoby wykonujące czynności określone w §2 ust 29 Umowy stanowiącej Załącznik nr 5B do SWZ. Szczegółowy sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w ust. 1) został określony w §2 ust 32 Umowy stanowiącej Załącznik nr 5B do SWZ. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem osób określono w §2 ust 33-36 Umowy stanowiącej Załącznik nr 5B do SWZ. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób określono w §22 ust 1 pkt 9) Umowy stanowiącej Załącznik nr 5B do SWZ. 6.Termin wykonania zamówienia: do 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.7. Zamawiający na podstawie art. 257 ust Pzp zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Interne KennungCzęść 2