2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 2 615 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 2 615 000,00 zł (słownie: dwa miliony sześćset piętnaście tysięcy złotych 00/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu Gminy Hyżne powstałego w związku z realizacją zadań inwestycyjnych w kwocie 2 400 000,00 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 215 000,00 zł. 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania kredytu w całości bez konieczności zapłaty z tego tytułu odsetek i innych obciążeń. Odsetki, prowizje oraz inne opłaty banku będą naliczane wyłącznie od wykorzystanej kwoty kredytu. 2) Kredyt będzie spłacany w latach 2026 - 2035, w ratach kwartalnych płatnych w ostatnim dniu kalendarzowym każdego kwartału. 3) Dla celów przygotowania wyceny oferty, Wykonawcy uczestniczący w niniejszym postępowaniu przyjmą stawkę WIBOR 1M z dnia 14 sierpnia 2025 r. w wysokości 4,99%. 4) Zamawiający zastrzega, że kredyt będący przedmiotem zamówienia nie może wiązać się z żadnymi dodatkowymi kosztami, np.: z tytułu innych opłat banku, marży, prowizji, itp. w całym okresie kredytowania 5) Charakterystyka przedmiotu zamówienia: a) Waluta kredytu PLN b) Kwota kredytu: 2 615 000,00 PLN c) Okres kredytowania: od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2035 r. d) Wpływ środków – kredyt zostanie uruchomiony w minimum jednej transzy. Dokładny czas uruchomienia kredytu zostaną określone przez Zamawiającego w oparciu o pisemną dyspozycję o uruchomienie kredytu, która zostanie złożona Wykonawcy za pośrednictwem faksu lub drogą elektroniczną, na numer faksu lub adres e-mail wskazany w umowie w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. Uruchomienie kredytu musi nastąpić nie później niż w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych następujących po dniu, w którym zostanie złożona Wykonawcy pisemna dyspozycja Zamawiającego o uruchomienie kredytu. Poprzez uruchomienie kredytu rozumie się wpływ środków finansowych na rachunek bankowy Zamawiającego. e) Zamawiający wyłącznie w celu obliczenia kosztów udzielenia kredytu, ustala datę 31 października 2025 r., jako hipotetyczną datę uruchomienia kredytu. Data ta nie jest wiążąca dla kredytobiorcy w rzeczywistym uruchomieniu kredytu i służy jedynie zachowaniu porównywalności składanych ofert. f) Okres karencji w spłacie kredytu: do dnia 31.03.2026 r. g) Okres karencji w spłacie odsetek: brak. h) Kredyt spłacony będzie w równych ratach kwartalnych wg harmonogramu zawartego w umowie. Płatność rat kapitałowych będzie następować do ostatniego dnia każdego kwartału. i) Wysokość prowizji przygotowawczej (obejmującej koszt rozpatrzenia wniosku): 0% j) Wysokość prowizji od przedterminowo spłaconej kwoty kredytu lub jego raty: 0% k) Zabezpieczenie kredytu: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową l) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszych (przed ustalonym terminem) spłat rat kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat i konieczności informowania Wykonawcy o tym fakcie. W takim przypadku odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca okresu umowy. m) Zamawiający zastrzega sobie możliwość spłaty więcej niż jednej raty kwartalnie bez ponoszenia dodatkowych opłat i konieczności informowania Wykonawcy o tym fakcie. n) Zamawiający zastrzega sobie możliwość przesunięcia terminu spłaty zaciągniętego kredytu na warunkach nie gorszych niż podane w ofercie Wykonawcy. o) Wszystkie opłaty manipulacyjne i inne towarzyszące operacjom i czynnościom związanym z realizacją umowy zostaną uwzględnione w niezmiennej stawce procentowej marży Wykonawcy. p) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania kredytu w transzach w zależności od potrzeb. q) W przypadku gdy termin spłaty kredytu przypadnie na dzień wolny od pracy Zamawiający ureguluje wymaganą ratę w pierwszy dzień roboczy następujący po wyznaczonej dacie spłaty. r) Przedstawiona w Ofercie marża nie może ulec zwiększeniu w trakcie trwania umowy kredytowej. s) Odsetki za okres od dnia uruchomienia kredytu do końca całego okresu kredytowania będą płatne w okresach kwartalnych, do ostatniego dnia każdego kwartału, którego dotyczą. Do celów obliczenia oprocentowania przyjmuje się, że rok liczy 360 dni, a miesiąc 30 dni. t) Odsetki naliczane będą od wykorzystanej kwoty kredytu. u) Zamawiający zastrzega sobie prawo do prolongaty spłat rat kredytu i odsetek bez dodatkowych opłat. v) Kredyt oprocentowany będzie w skali roku, według zmiennej stopy procentowej, ustalonej jako stopa bazowa powiększona o stałą marżę banku: • stopa bazowa - zmienna stawka WIBOR 1M • stała dla całego okresu kredytowania marża banku w) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w specyfikacji. x) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu spłaty kredytu. 6) Zamawiający zastrzega możliwość zmiany wymagań i obowiązków wprowadzonych w treści SWZ. Może mieć to miejsce w przypadku, gdy przepisy obowiązujące w okresie prowadzenia postępowania czy realizacji umowy będą wprowadzały wyłączenia lub możliwość odstąpienia od podanych / obowiązujących wymagań.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001