See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych do Wojskowego Instytutu Medycznego - PIB
Beschreibung: Dostawa produktów leczniczych do Wojskowego Instytutu Medycznego - PIB. Przedmiot zamówienia jest podzielony na 13 części, których szczegółowy opis zawiera dokumentacja zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 475766-2026
Interne Kennung: 34/Apteka/2026-70/ZP/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pak. 1.1 -1.3, 2.1 – 2.4, 3.1 – 3.4: Zabezpieczenie ciągłości zaopatrzenia w związku z brakiem ofert oraz odrzuceniem wszystkich ofert w poprzednich postępowaniach przetargowych. Asortyment ujęty w niniejszym postępowaniu był uwzględniony w przetargach nieograniczonych – nr 18/Apteka/2026-31/ZP/26 oraz 19/Apteka/2026-38/ZP/26. Pakiety zostały unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z powodu braku ofert. Przedmiotowy towar jest niezbędny do zapewnienia ciągłości terapii pacjentów WIM-PIB. Pak. 1.4: Zabezpieczenie ciągłości zaopatrzenia. Obecna umowa ważna od 09.07.2025 do 09.07.2027, a aktualny stopień zużycia to prawie 100%. W przeciągu ok. 6 miesięcy została wykorzystana cała ilość leku z umowy przetargowej. Zgodnie z pismem od Kierownika Kliniki Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń zużycie tego leku będzie dużo wyższe niż do tej pory, ponieważ ww Klinika WIM-PIB prowadzi leczenie ran oparzeniowych zgodnie z najnowszymi rekomendacjami i wytycznymi. Jednym ze standardów postępowania z oparzeniami termicznymi mieszanymi jest oczyszczanie enzymatyczne. Lek na bazie bromelainy stosowany do oczyszczania głębokich i powierzchniowych ran oparzeniowych (II i III stopnia) z tkanek martwiczych (strupa) pozwala na uniknięcie lub ograniczenie rozległych interwencji chirurgicznych (nekrektomii). W randomizowanym, wieloośrodkowym badaniu wykazano, że zastosowanie Nexobrid skraca czas potrzebny na całkowite oczyszczenie rany oparzeniowej Nie dało się przewidzieć takiej dynamiki wzrostu, ponieważ są to najnowsze wytyczne wypracowane przez ekspertów z pięciu głównych ośrodków oparzeniowych (Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej, Gryficach, Siemianowicach Śląskich, Krakowie i Poznaniu). Przedmiotowy towar jest niezbędny do zapewnienia ciągłości terapii pacjentów WIM-PIB. Konieczność pilnego udzielenia zamówienia publicznego ze względu na znaczne zużycie umowy. Pak. 2.5: Nowy lek w programie B.133, do tej pory niestosowany w WIM-PIB. Konieczność zabezpieczenia leczenia pacjentów w ww. programie lekowym
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33621300 Antianämika, 33661500 Psycholeptika, 33695000 Alle übrigen nicht therapeutischen Mittel, 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen, 33652100 Antineoplastische Mittel, 33651500 Immunsera und Immunglobuline, 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem, 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1.1
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Preparaty przeciwko anemii. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 1
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Realizacja prawa opcji polegać będzie na: 1) zmianie liczby poszczególnych towarów (asortymentu) przedmiotu zamówienia w ramach dostępnego w umowie katalogu towarów (asortymentu) poprzez dowolne zamawianie przez „Zamawiającego” poszczególnych pozycji asortymentu - „Zamawiający” informuje, że określona w umowie liczba zamawianych towarów ma jedynie charakter orientacyjny, a „Zamawiającemu” przysługuje możliwość zwiększania do 100% oraz jednoczesnego zmniejszania liczby każdej pozycji asortymentowej w granicach wartości umowy (wartości pakietu), jak również niewykorzystania poszczególnych pozycji asortymentowych; 2) wydłużeniu przez „Zamawiającego” terminu obowiązywania umowy, nie dłużej jednak niż o 3 miesiące w stosunku do pierwotnego terminu, w przypadku gdy towar oraz wartość umowy (wartość pakietu) nie zostały wyczerpane. Skorzystanie przez „Zamawiającego” z prawa opcji może nastąpić w przypadku wystąpienia okoliczności polegających w szczególności na: 1) zwiększeniu się liczby pacjentów szpitala; 2) zmianie rodzaju oraz ilości wykonywanych świadczeń zdrowotnych; 3) powstaniu lub zmianie zobowiązań wynikających z zawartych przez „Zamawiającego” umów (np. z Narodowym Funduszem Zdrowia); 4) pozyskaniu lub ograniczeniu dostępnych środków finansowych. Szczegółowe informacje zawiera dokumentacja zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 1.2
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Neuroleptyki. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 2
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 1.3
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 1.4
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Wszelkie pozostałe produkty inne niż terapeutyczne. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 2.1
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Produkty lecznicze do leczenia zaburzeń w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 5
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 2.2
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Środki przeciwnowotworowe. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 6
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 2.3
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Surowice odpornościowe oraz immunoglobuliny. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 7
Haupteinstufung (cpv): 33651500 Immunsera und Immunglobuline
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 2.4
Interne Kennung: Część 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 2.5
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Produkty lecznicze dla układu nerwowego. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 9
Haupteinstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 3.1
Beschreibung: Dostawa następującego towaru: Szczepionki. Szczegółowy opis towaru zawiera dokumentacja zamówienia.
Interne Kennung: Część 10
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 3.2
Interne Kennung: Część 11
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 3.3
Interne Kennung: Część 12
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr 3.4
Interne Kennung: Część 13