2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa serwera obliczeniowego z akceleratorami GPU do zastosowań sztucznej inteligencji
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwera obliczeniowego z akceleratorami GPU do zastosowań sztucznej inteligencji - 1 sztuka. 2. Serwer (dalej - Urządzenie) przeznaczony jest do lokalnego (on-premise) uruchamiania, dostrajania (fine-tuning) i wnioskowania (inference) generatywnych modeli sztucznej inteligencji, w szczególności modeli generatywnych do tworzenia obrazu oraz wideo (text-to-image, image-to-image, text-to-video, image-to-video). Urządzenie będzie wykorzystywane do równoczesnego ładowania modeli o znacznym zapotrzebowaniu na pamięć GPU (modele wymagające co najmniej 80 GB VRAM) oraz do przetwarzania danych treningowych i przechowywania checkpointów modeli. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: 1) opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”) – zał. nr 1 do SWZ, 2) projektowane postanowienia umowy (dalej „PPU”) – zał. nr 2 do SWZ. 4. Wszystkie wymagania, określone w dokumentach wskazanych powyżej, stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. 5. Zamawiający wymaga, aby: 1) serwer i wszystkie tworzące go podzespoły komputerowe były fabrycznie nowe, nieużywane, sprawne technicznie, bezpieczne, kompletne, gotowe do pracy; 2) serwer był objęty wsparciem ich producenta od dnia podpisania protokołu końcowego wykonania umowy na realizację przedmiotu zamówienia, co najmniej do dnia upływu terminu udzielonej gwarancji na całość przedmiotu zamówienia. Przez wsparcie producenta Zamawiający rozumie zapewniane przez producenta serwera lub podmiot przez niego autoryzowany świadczenia, w ramach którego Zamawiający, przez cały okres jego obowiązywania, będzie mógł bezpłatnie pobierać oraz instalować wszelkie łatki (poprawki) bezpieczeństwa, jak również aktualizacje oprogramowania (w tym oprogramowania układowego/firmware); 3) dostarczony serwer został wyposażony w kompletne okablowanie przewidziane przez producenta dla zapewnienia jego prawidłowej pracy; 4) serwer był wyprodukowany nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą dostawy oraz nie był wcześniej przypisany do żadnego użytkownika; 5) serwer pochodził z oficjalnego, autoryzowanego kanału dystrybucyjnego producenta na terenie UE i został dostarczony w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach producenta. 6. W zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego dostarczanego serwera Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w sposób zapewniający bezpieczeństwo, interoperacyjność oraz zarządzalność serwera w środowisku teleinformatycznym Zamawiającego. Montaż serwera w szafie rack, przyłączenie go do sieci Zamawiającego oraz uruchomienie produkcyjne Zamawiający wykonuje samodzielnie (por. ust. III.5 pkt 5). Wykonawca jest zobowiązany do współpracy z przedstawicielami Zamawiającego odpowiedzialnymi za infrastrukturę IT oraz cyberbezpieczeństwo w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia odbioru serwera. Szczegółowe obowiązki Wykonawcy w tym zakresie oraz sankcje za ich naruszenie określa §3 PPU. 7. GWARANCJA: 1) Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia – serwer, został objęty gwarancją jakości producenta wraz ze wsparciem serwisowym realizowanym przez producenta lub autoryzowanego przez producenta partnera serwisowego realizowanym na terenie RP, przez okres nie krótszy niż określono w OPZ (minimum 36 miesięcy od dnia podpisania Protokołu Odbioru Końcowego), 2) gwarancja producenta o której mowa w pkt. 1 realizowana będzie z czasem reakcji serwisu w następnym dniu roboczym (Next Business Day), w standardzie on-site oraz z usługą pozostawienia uszkodzonych nośników danych u Zamawiającego (Keep Your Drive lub równoważną), 3) szczegółowe warunki dotyczące gwarancji zostały określone projektowanych postanowieniach umowy (§6 PPU). 4) jeżeli standardowy okres gwarancji producenta rozpoczyna bieg przed dniem odbioru końcowego, Wykonawca na własny koszt zapewni jego odpowiednie przedłużenie lub aktywację tak, aby Zamawiający posiadał pełne 36 miesięcy gwarancji od dnia podpisania Protokołu Odbioru Końcowego, 8. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia oraz sposób jego realizacji były zgodne z zasadą „nie czyń poważnych szkód” (DNSH – Do No Significant Harm), rozumianą jako konieczność realizacji zamówienia w sposób nienaruszający celów środowiskowych oraz minimalizujący negatywny wpływ na środowisko w całym cyklu realizacji dostawy. 9. Zamawiający nie dopuszcza udziału w postępowaniu Wykonawców prowadzących działalność gospodarczą i mających siedzibę albo miejsce zamieszkania w państwach trzecich nienależących do państw członkowskich Unii Europejskiej ani do państw będących stronami Porozumienia WTO GPA lub innych umów międzynarodowych gwarantujących wzajemny i równy dostęp do rynku zamówień publicznych. Zakaz obejmuje również wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia z takimi Wykonawcami, powierzanie wykonania części zamówienia podwykonawcom z tych państw oraz dalsze podwykonawstwo na ich rzecz. 10. Zamawiający informuje, że nie korzysta z uprawnienia, o którym mowa w art. 16b ust. 2 ustawy Pzp, polegającego na określeniu mniej korzystnych warunków zamówienia dla dostaw lub usług pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, o których mowa w ust. 9. 11. Zamawiający wskazuje, że przewidziane w niniejszej SWZ uprawnienie do posługiwania się certyfikatami wydanymi na podstawie Ustawy o certyfikacji przysługuje „wyłącznie wykonawcy, który prowadzi działalność gospodarczą oraz ma siedzibę albo miejsce zamieszkania na terenie Unii Europejskiej lub państwie będącym stroną Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronom innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska”.
Interne Kennung: 0813/WINF/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak
616306-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier0813/WINF/PN/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 48820000 Servers
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
LotLOT-0001
Quantity1
Options
Description of the optionsbrak