616311-2026 - Ergebnis
Finnland – Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks – Porin Retkeilyreittien ja Pienvenesatamien kunnossapitourakka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Porin Retkeilyreittien ja Pienvenesatamien kunnossapitourakka
Beschreibung: Tämä oli hankinnan kohde: Porin kaupungin teknisen toimialan viheralueet pyytää tarjouksia Porin retkeilyreittien, taukopaikkojen sekä Vasoniemen pienvenesataman kunnossapitourakasta. Lisäksi urakkaan sisältyy Uniluodon ja Ämttöön pienvenesatamien käymälöiden huolto sekä Munakarisäikän ja Golfrannan käymälät Yyterissä. Työt sisältävät alueiden siivoukset, käymälöiden huollot, poijujen tarkastukset ja kunnostukset sekä muut tarjouspyynnössä mainitut tehtävät sekä työohjeessa määritellyt lisätyöt. Kaikkien hintojen tulee sisältää tehtävistä aiheutuvat kulku- ja siirtymiskustannukset. SOPIMUSKAUSI JA OPTIO Perussopimuskausi on 1.7.2026 – 31.12.2027. Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimusta kahdella (2) yhden (1) vuoden optiokaudella (1+1 vuotta) ajalle: 1. optiokausi: 1.1.2028 – 31.12.2028 2. optiokausi: 1.1.2029 – 31.12.2029 Optiokauden käyttöönotosta päätetään tilaajan ja urakoitsijan yhteisellä päätöksellä viimeistään kolme (3) kuukautta ennen kulloinkin voimassa olevan sopimuskauden päättymistä. Optiokauden ehtoja voidaan muuttaa sopimusmenettelyllä.
Interne Kennung: PRIDno-2026-3274
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista (1397/2016) sekä julkisten hankintojen yleisiä sopimusehtoja (JYSE 2025 Palvelut).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0000