616312-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 6 000 000,00 zł
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 6 000 000,00 zł
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego dla Gminy Miasto Lubartów w wysokości 6 000 000,00 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetowego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. 2. Szczegółowe warunki zamówienia, w tym standardy jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp: 2.1 Charakterystyka kredytu: a) wysokość kredytu: 6 000 000,00 zł (słownie: sześć milionów złotych); b) cel kredytowania: spłata wcześniej zaciągniętych kredytów; c) okres kredytowania ustala się na lata 2025-2034; d) spłata kapitału następować będzie w 108 ratach miesięcznych płatnych do ostatniego dnia miesiąca, począwszy od m-ca stycznia 2026 roku w następujących wysokościach: raty od nr 1 do 36 po 30.000 zł każda, raty od nr 37 do 96 po 70.000 zł każda (tj. 60 rat), i raty od nr 97 do 108 po 60.000 zł każda (tj. 12 rat); e) spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych, począwszy od miesiąca, w którym nastąpi wypłata kredytu. Odsetki naliczane będą tylko od kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu, a podstawą ich zapłaty będzie pisemne zawiadomienie z Banku o wysokości naliczonych odsetek otrzymane w terminie 5 dni przed datą płatności. Ostatnia rata odsetkowa płatna będzie w miesiącu, w którym nastąpi spłata ostatniej raty kapitałowej; f) oprocentowanie oparte będzie o stawkę WIBOR 3M oznaczającą stopę procentową dla międzybankowych depozytów trzymiesięcznych skorygowaną o marżę banku; g) Zamawiający nie dopuszcza stosowania innych opłat i prowizji za udzielenie kredytu. h) podpisanie umowy oznaczać będzie postawienie kredytu do dyspozycji i wykorzystania przez zamawiającego w transzach wynikających z jego potrzeb w terminie do dnia 31 grudnia 2025 r.; i) Zamawiający zastrzega sobie prawo do nie wykorzystania pełnej kwoty kredytu oraz prawo do wcześniejszej (przed ustalonymi terminami) spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci opłat, prowizji, itp. j) w przypadku wcześniejszej spłaty lub nadpłaty kredytu Bank przeliczy ponownie odsetki z uwzględnieniem wpłaconej lub nadpłaconej kwoty; k) zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel własny „in blanco" wraz z deklaracją wekslową oraz z kontrasygnatą Skarbnika Gminy; l) złożenie przez Bank oferty będzie równoznaczne z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o kredyt; 2.2 Informacje dodatkowe: 1) Zamawiający oświadcza, że nie zalega z uiszczaniem podatków oraz składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, 2) Zamawiający oświadcza, że nie posiada wierzytelności, które byłyby zabezpieczone przez wierzycieli w formie przewidzianej przepisami prawa, a w szczególności hipoteką lub zastawem, 3) Zamawiający informuje, że nie posiada zobowiązań z tytułu wykupu wierzytelności, forfaitingu, e-financingu, leasingu, 4) Zamawiający informuje, że na rachunkach bankowych Zamawiającego nie ciążą żadne zajęcia egzekucyjne, 5) Zamawiający informuje, że nie posiada zaległych zobowiązań finansowych w bankach i innych instytucjach finansowych, 6) Zamawiający informuje, że gmina nie udzieliła w ostatnich latach poręczeń i gwarancji, 7) Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na złożenie oświadczenia o poddaniu się egzekucji w formie aktu notarialnego, 8) Zamawiający informuje, że na wekslu i deklaracji wekslowej zostanie złożona kontrasygnata Skarbnika.
Interne KennungBZP.271.68.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001