2. Verfahren
Verfahren
Titel: KPO 2-1.4 – Cyberbezpieczeństwo - Zakup przełączników sieciowych- 32 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego fabrycznie nowych przełączników sieciowych- 32 szt., zwanych dalej urządzeniem. 2. Szczegółowe wymagania dotyczące minimalnych parametrów techniczno – użytkowych oraz opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1.1 do SWZ. 3. Dostarczone urządzenia powinny być kompatybilne z urządzeniami sieciowymi i systemami zarządzania, które posiada Zamawiający. 4. Zamawiający posiada w swoim środowisku sprzętowym następujące urządzenia sieciowe i systemy zarządzania: Model Ilość 1 Juniper QFX5120 2 2 Juniper EX4650 6 3 Juniper EX4100-F 42 4 Juniper EX2300 14 5 Juniper Junos Space Platform 1
Vorherige Bekanntmachung: 180484-2026
Interne Kennung: Szp-241/FZ-107/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie przyspieszenia procedury Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego z uwagi na wystąpienie należycie uzasadnionej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, uniemożliwiającej dochowanie podstawowego 35-dniowego terminu, o którym mowa w art. 138 ust. 1 PZP. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności zapewnienia terminowej realizacji projektu pn. „KPO 2-1.4 – Cyberbezpieczeństwo – Zakup przełączników sieciowych – 32 szt. wraz ze wsparciem na okres 36 miesięcy”, finansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Zgodnie z obowiązującymi zasadami realizacji projektów KPO, ostateczny i nieprzekraczalny termin zakończenia realizacji projektu upływa w dniu 30.05.2026 r. Niedotrzymanie tego terminu skutkować może utratą dofinansowania lub obowiązkiem zwrotu przyznanych środków, co narażałoby Zamawiającego na istotne i realne konsekwencje finansowe. Związek pilności z przedmiotem zamówienia Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 32 fabrycznie nowych przełączników sieciowych wraz z 36-miesięcznym wsparciem producenta, przeznaczonych do rozbudowy i wzmocnienia infrastruktury teleinformatycznej Zamawiającego w obszarze cyberbezpieczeństwa. Zamówienie ma charakter kluczowy i krytyczny dla osiągnięcia wskaźników projektu KPO, gdyż: • dostarczone urządzenia muszą być w pełni kompatybilne z istniejącą infrastrukturą sieciową Zamawiającego, obejmującą m.in. przełączniki klasy enterprise oraz centralne systemy zarządzania, • Zamawiający eksploatuje środowisko oparte na zaawansowanych rozwiązaniach sieciowych (m.in. Juniper QFX5120, EX4650, EX4100-F, EX2300 oraz platformę Junos Space), co wymaga precyzyjnego doboru sprzętu, integracji, testów interoperacyjności oraz konfiguracji, • realizacja zamówienia nie ogranicza się wyłącznie do dostawy fizycznej urządzeń, lecz obejmuje również czasochłonne etapy wdrożeniowe, w tym konfigurację, testy bezpieczeństwa, integrację z istniejącymi systemami oraz uruchomienie wsparcia producenta. Uwarunkowania rynkowe i harmonogramowe Dodatkowo pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z uwarunkowań rynkowych, charakterystycznych dla rynku zaawansowanego sprzętu sieciowego, w szczególności: • wydłużonych terminów realizacji dostaw urządzeń sieciowych klasy enterprise, • ograniczonej dostępności sprzętu spełniającego rygorystyczne wymagania kompatybilności i bezpieczeństwa, • konieczności uwzględnienia czasu potrzebnego na produkcję, transport, wdrożenie oraz odbiory techniczne. Zastosowanie podstawowego 35-dniowego terminu składania ofert znacząco skróciłoby czas przeznaczony na realizację zamówienia po jego udzieleniu, co w sposób obiektywny zagrażałoby dotrzymaniu końcowego terminu realizacji projektu KPO. Charakter pilności Pilność w niniejszym postępowaniu ma charakter obiektywny, rzeczywisty i proporcjonalny, a skrócenie terminu składania ofert ograniczone jest do minimum dopuszczalnego przepisami prawa. Zamawiający nie korzysta z tej instytucji w sposób nadużywający, lecz wyłącznie w celu zabezpieczenia interesu publicznego, jakim jest: • prawidłowe i terminowe wydatkowanie środków pochodzących z KPO, • zapewnienie ciągłości i bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej, • uniknięcie ryzyka finansowego związanego z utratą dofinansowania. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający uznaje, że zachodzą przesłanki do zastosowania art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP i skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przełączniki sieciowe 32 szt.
Interne Kennung: KPO 2-1.4 – Cyberbezpieczeństwo - Przełączniki sieciowe Szp-241/FZ–107/2025