616359-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Solarzellendachdeckarbeiten – “Servicii elaborare proiect tehnic, DTAC, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții “INFRASTRUCTURA DE PRODUCERE A ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL ORASENESC TARGU BUJOR”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: “Servicii elaborare proiect tehnic, DTAC, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții “INFRASTRUCTURA DE PRODUCERE A ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL ORASENESC TARGU BUJOR”
Beschreibung: “Servicii elaborare proiect tehnic, DTAC, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții “INFRASTRUCTURA DE PRODUCERE A ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL ORASENESC TARGU BUJOR” 1) Valoarea estimată conform devizului general din S.F. pentru serviciile de proiectare este de: 1. Proiect tehnic și detalii de execuție = 40.000,00 lei 2. Documentaţii tehnice necesare în vederea obţinerii avizelor/acordurilor/autorizaţiilor = 12.000,00 lei 3. Verificare tehnică de calitate a proiectului tehnic si a detaliilor de execuţie = 8.000,00 lei 4. Asistenţa tehnică din partea proiectantului = 30.000,00 lei Valoare totală licitaţie servicii proiectare = 90.000,00 lei 2) Valoarea estimată conform devizului general din S.F. pentru execuţie lucrări este de: 1. Amenajarea terenului = 27.137,91 lei 2. Amenajarea pentru protectia mediului si aducerea terenului la starea initială = 0,00 lei 3 Cheltuieli pentru relocarea/protecţia utilităţilor = 0,00 lei 4. Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investiţie = 16.674,00 lei 5. Construcții și instalații = 276.439,64 lei 6. Montaj utilaje tehnologice și funcționale = 876.318,09 lei 7. Lucrări de construcții si instalaţii aferente Organizare de Șantier = 57.190,00 lei 8. Utilaje tehnologice și funcționale care necesită montaj = 1.017.991,95 lei 9. Probe tehnologice și teste = 8.683,00 lei Valoare totală licitaţie execuție lucrări = 2.280.434,59 lei Valoarea estimată a prezentei proceduri de achiziție este în cuantum de 2.370.434,59 lei fără TVA. Cheltuieli diverse si neprevazute = 221.456,16 lei; valoarea cheltuielilor diverse şi neprevăzute nu este inclusă în valoarea estimată a achiziţiei. Se pot solicita clarificari intr-un termen ce nu va depasi 20 zile pana la data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. AC va raspunde o singura data la toate solicitarile de clarificari primite in termen de 11 zile pana la data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 3127476/ 2026/9707
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: “Servicii elaborare proiect tehnic, DTAC, detalii de execuție, asistența tehnica proiectant, verificare tehnică si execuție lucrari pentru obiectivul de investiții “INFRASTRUCTURA DE PRODUCERE A ENERGIEI REGENERABILE PENTRU SPITALUL ORASENESC TARGU BUJOR” Durata de prestare a serviciilor de elaborare PT, DE, DTAC, DTOE, Documentaţii tehnice necesare în vederea obţinerii Avizelor/ acordurilor/ autorizaţiilor va fi de 60 zile de la Ordinul de începere a serviciilor. Durata de execuţie a lucrărilor va fi de 8 luni de la Ordinul de începere a lucrărilor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe