2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bobowa oraz z nieruchomości stanowiących mienie komunalne Gminy Bobowa w okresie od 01.01.2027r. do31.12.2027r.”
Beschreibung: Zadanie nr 1 1. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych Gminę Bobowa z następujących sołectw: Bobowa, Berdechów, Brzana, Jankowa, Siedliska, Stróżna, Sędziszowa, Wilczyska, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025r., poz. 733 z późn. zm ), zapisami Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego Nr LXXXI/1191/24 z dnia 25 marca 2024r., oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bobowa przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Bobowej Nr LXIV/574/24 z dnia 23 stycznia 2024r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Uchwała Nr XVI/139/20 Rady Miejskiej w Bobowej z dnia 27 stycznia 2020r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bobowa, który stanowi zał. nr 1 do SWZ. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru dla Zadania nr 1: 1. Odpady komunalne zmieszane - 700 Mg 2. Metale – 20 Mg 3. Zmieszane odpady opakowaniowe – 3 Mg 4. Opakowanie z papieru i tektury – 37 Mg 5. Opakowania ze szkła – 224,5 Mg 6. Opakowania z tworzyw sztucznych – 213 Mg 7. Odpady wielkogabarytowe – 380 Mg 8. Urządzenia zawierające freony – 3 Mg 9. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 7 Mg 10. Zużyte opony – 75 Mg 11. Odpady ulegające biodegradacji – 15 Mg 12. Baterie i akumulatory – 0,20 Mg 13. Leki i inne – 0,80 Mg 14. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny inny – 6 Mg 15. Odzież i tekstylia – 10 Mg 16. Środki ochrony roślin i inne – 0,25 Mg 17. Zużyte farby, tusze, kleje – 0,25 Mg 18. Odpady budowlane – 4 Mg Ponadto zadanie obejmowało będzie: 1. Dostarczenie worków do selektywnej zbiórki odpadów i zbiórki odpadów zmieszanych, 2. Działania z zakresu podnoszenia świadomości ekologicznej w obszarze dotyczącym zapobiegania powstawaniu odpadów lub selektywnej zbiórki odpadów – 2 wycieczki do PSZOK, organizacja 2 warsztatów na temat odpadów i 2 wykładów na temat odpowiedniej segregacji odpadów dla uczniów i mieszkańców Gminy Bobowa. 3. Przeprowadzanie kontroli odpadów zmieszanych w minimalnej ilości 7 sztuk worków na miesiąc. Zadanie nr 2 Zadanie polegać będzie na wykonywaniu usługi w zakresie odbioru i transportu zmieszanych odpadów komunalnych i selektywnie zebranych z nieruchomości będących własnością Gminy Bobowa oraz na dostarczeniu worków do selektywnej zbiórki odpadów i zbiórki odpadów zmieszanych. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru dla Zadania nr 2: 1. Odpady komunalne zmieszane – 108 Mg 2. Metale – 1 Mg 3. Zmieszane odpady opakowaniowe – 1 Mg 4. Opakowanie z papieru i tektury – 9 Mg 5. Opakowania ze szkła – 9 Mg 6. Opakowania z tworzyw sztucznych – 10 Mg 7. Odpady ulegające biodegradacji – 3 Mg Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ oraz w pozostałych dokumentach postępowania. Wykonawcy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt. 1 i 4 Ustawy Pzp
Interne Kennung: GJUK.260.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bobowa oraz z nieruchomości stanowiących mienie komunalne Gminy Bobowa w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.”
Beschreibung: Zgodnie z dokumentami postępowania
Interne Kennung: GJUK.260.6.2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów w ramach Umowy, po cenach jednostkowych określonych w Umowie – o maksymalnie 30% w każdym z rodzajów odpadów objętych niniejsza umową. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji w przypadku wyczerpania ilości podstawowej w danym rodzaju odpadów. Skorzystanie z prawa opcji następuje na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o skorzystanie z prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z opcji w okresie obowiązywania umowy. Do usług w ramach opcji stosuje się zapisy umowy dotyczące wartości podstawowej.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: GJUK.260.3.2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: GJUK.260.6.2026
Options: