2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi serwisu, napraw i przeglądów MR Magnetom Sola 1,5T, stacji opisowych Syngo.via 2szt. oraz 6 aparatów RTG produkcji Siemens Healthcare
Beschreibung: Wykonanie usługi serwisu, napraw i przeglądów MR Magnetom Sola 1,5T, stacji opisowych Syngo.via 2szt. oraz 6 aparatów RTG produkcji Siemens Healthcare: YSIO, Axiom Luminos dRF, Mobilett XP, Mobilet XP Hybrid, Mobilet Elara Max, Artiss Zee MP Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich
Interne Kennung: DZP.270-37/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 p.z.p 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt. 4, 5-10 ustawy Pzp 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), z przedmiotowego postępowaniu wyklucza się: a) wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy i rozporządzeniu 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; b) wykonawcę którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 stawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 4. Z udziału w postępowaniu wyklucza się wykonawców oraz podwykonawców należących do którejkolwiek z kategorii podmiotów wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.7.2014, s. 1), zwanego dalej „rozporządzeniem 833/2014”, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2026/124 z dnia 14 stycznia 2026 r. zmieniającym rozporządzenie 833/2014 (Dz. Urz. UE L 124 z 2026 r.), z późn. zm. Zgodnie z treścią ww. przepisu, zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 1. O udzielenie zamówienia określonego w niniejszej SWZ mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego, dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym tzn. ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE 4) zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony o ile Wykonawca: a. zrealizował w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie w sposób ciągły przez okres co najmniej 12 miesięcy: Pakiet nr 1: minimum 1 usługę serwisu Rezonansu magnetycznego o wartości min. 200.000,00 zł brutto Pakiet nr 2: Minimum 1 usługę serwisu aparatów lub aparatu RTG o wartości min. 100 000,00 zł brutto b. dysponuje lub będzie dysponował: - min. 2 osobami (serwisantami) z których każda posiada szkolenie serwisowe w zakresie serwisowania: Pakiet nr 1: rezonansu magnetycznego oraz posiada minimum 12 miesięczne ciągłe* doświadczenie w wykonywaniu usług serwisowania MR zdobyte w okresie ostatnich 3 lat. Pakiet nr 2: aparatu RTG oraz posiada minimum 12 miesięczne ciągłe* doświadczenie w wykonywaniu usług serwisowania RTG zdobyte w okresie ostatnich 3 lat *Zamawiający wymaga 12 miesięcy ciągłej pracy serwisanta, nie dopuszcza się sumowania okresów z kilku mniejszych zleceń (np. 4 zlecenia po 3 miesiące).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421200 Reparatur und Wartung von Röntgengeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 : Usługa serwisowa pogwarancyjna naprawy i przeglądy MR Magnetom Sola 1,5T oraz Syngo.Via 2szt. Zgodnie z opisem Załącznika nr 2 Pakiet nr 1
Beschreibung: Pakiet nr 1 : Usługa serwisowa pogwarancyjna naprawy i przeglądy MR Magnetom Sola 1,5T oraz Syngo.Via 2szt. Zgodnie z opisem Załącznika nr 2 Pakiet nr 1
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2: Usługa serwisowa pogwarancyjna naprawy i przeglądy aparatów RTG Mobilett XP, Mobilett XP Hybrid, Ysio, Artis Zee Multi Purpose, Axiom Luminos dRF, Mobillett Elara Max – zgodnie z opisem załącznika nr 2
Beschreibung: Pakiet nr 2: Usługa serwisowa pogwarancyjna naprawy i przeglądy aparatów RTG Mobilett XP, Mobilett XP Hybrid, Ysio, Artis Zee Multi Purpose, Axiom Luminos dRF, Mobilett Elara Max – zgodnie z opisem załącznika nr 2
Interne Kennung: Pakiet nr 2