616570-2026 - Ergebnis
Polen – Laborreagenzien – Dostawa odczynników wraz z najmem aparatów dla Zakładu Patomorfologii
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa odczynników wraz z najmem aparatów dla Zakładu Patomorfologii
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa odczynników do badań immunohistochemicznych oraz najem urządzenia do ich wykonywania, także przeszkolenie personelu użytkownika w zakresie stosowania przedmiotu zamówienia oraz dostawa odczynników do opracowania materiału – histopatologii i cytopatologii w zakresie niżej wymienionych części: Część 1: Odczynniki do badań immunohistochemicznych CPV: 33696500-0, 38434000-6 Część 2: Odczynniki do histopatologii i cytopatologii CPV: 33696500-0 I. Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie:  art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.  art. 7 ust. 1, ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego(Dz. U. z 2022 poz. 835 z późn. zm).  art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2025/2033. 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie c) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie d) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
Vorherige Bekanntmachung321227-2026
Interne KennungNZP/36/P/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDodatkowe zmiany umowy: 1. W myśl art. 439 ust p.z.p strony określają następujące zasady wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia. 2. Strony dopuszczają zmianę cen określonych w niniejszej umowie w przypadku, gdy wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłoszony przez GUS za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o zmianę umowy ulegnie zmianie, w stosunku do wskaźnika ogłoszonego za miesiąc zawarcia umowy, o minimum 7 %. Zmiana następuję w oparciu o wniosek złożony przez stronę wnioskującą o zmianę wynagrodzenia. 3. Wniosek powinien zawierać uzasadnienie wskazujące wpływ zmiany cen na koszt wykonania zamówienia oraz powołanie podstawy prawnej zmiany. Drugiej stronie przysługuje prawo weryfikacji wpływu inflacji na cenę materiałów i koszty związane z realizacją zamówienia, żądania dodatkowych wyjaśnień dotyczących przyczyn wskazanych w uzasadnieniu wniosku oraz ich związku z wnioskowaną zmianą cen wynikających z umowy. Ostateczny wzrost wynagrodzenia nastąpi w oparciu o zweryfikowany wzrost cen materiałów czy kosztów związanych z realizacją zamówienia. 4. W przypadku określonym w ust. 2 i uzasadnionym w myśl postanowień ust. 3 stronie przysługuje prawo zmiany wynagrodzenia do kwoty stanowiącej równowartość ustalonej w procentach różnicy, pomiędzy poziomem zmiany cen określonym w ust. 2 (7 %), a wskaźnikiem cen i usług konsumpcyjnych ogłoszonym przez GUS za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, określoną w oparciu o stawki wskazane w pierwotnej wersji umowy i szczegółowym formularzu cenowym. 5. Z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia strona może wystąpić nie wcześniej niż po 6 (słownie: sześciu) miesiącach obowiązywania umowy. 6. Strony przewidują możliwości wprowadzania kolejnych zmian wynagrodzenia z zastrzeżeniem, że będą one wprowadzane nie częściej niż co sześć miesięcy, jeżeli wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszany przez GUS za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o zmianę umowy w stosunku do wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, w oparciu o który dokonano poprzedniej zmiany umowy, ulegnie zmianie o co najmniej 7 %. Podwyższenia dokonuje się, w oparciu o wniosek, o którym mowa w ust. 3 i na zasadach wskazanych w tym ustępie, do kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy wzrostem poziomu zmiany cen określonym w zdaniu poprzedzającym, a wskaźnikiem cen i usług konsumpcyjnych ogłoszonym przez GUS za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku 7. Zmiana wynagrodzenia w czasie trwania umowy z przyczyn określonych w ust. 2 i 6 może nastąpić do maksymalnej wartości 10 % każdego ze składników wynagrodzenia określonego w szczegółowym formularzu cenowym i w pierwotnej wersji umowy. 8. Zmiana umowy w zakresie wynagrodzenia w przypadku wystąpienia uzasadnionych przyczyn nastąpi nie później niż w ciągu 30 dni od zgłoszenia przez stronę wniosku o zmianę wynagrodzenia spełniającego wymogi, o których mowa w ust. 3.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa odczynników do badań immunohistochemicznych oraz najem urządzenia do ich wykonywania, także przeszkolenie personelu użytkownika w zakresie stosowania przedmiotu zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
LosLOT-0002
TitelCzęść 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa odczynników do opracowania materiału – histopatologii i cytopatologii