2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ocena zasobów przyrodniczych metodami teledetekcyjnymi w Narwiańskim Parku Narodowym
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest pozyskanie danych teledetekcyjnych oraz wykonanie na ich podstawieinwentaryzacji zasobów przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego wraz z monitoringiem, analizą zmian izasileniem bazy danych przestrzennych NPN. Dane źródłowe pozyskane zostaną z pułapu lotniczego z zastosowaniemnastępujących technik: lotniczego skaningu laserowego, zdjęć pionowych w zakresie widzialnym, zobrazowańhiperspektralnych, termalnych oraz obrazów ukośnych. Na podstawie danych teledetekcyjnych i towarzyszących imreferencyjnych pomiarów naziemnych opracowane zostaną rastrowe i wektorowe warstwy tematyczne oraz mapyopisujące rozkład przestrzenny analizowanych zjawisk przyrodniczych. Zaplanowane analizy pozwolą na ocenę icharakterystykę stanu ekosystemów oraz ich precyzyjne kartowanie, stanowiąc bazę referencyjną dla monitorowaniazmian zachodzących w przyrodzie Parku oraz efektów realizacji zadań ochronnych w Parku. Rezultatem projektu będąm.in. produkty fotogrametryczne, produkty geoinformacyjne, ogólny raport o stanie środowiska, raporty tematycznezawierające szczegółowe analizy wybranych zagadnień wraz z rekomendacjami działań dla administracji Parku, systemzarządzania bazą danych, aplikacje webowa i mobilna. 2. Przedmiot zamówienia został określony w Szczegółowymopisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest pozyskanie danych teledetekcyjnych oraz wykonanie na ich podstawieinwentaryzacji zasobów przyrodniczych Narwiańskiego Parku Narodowego wraz z monitoringiem, analizą zmian izasileniem bazy danych przestrzennych NPN. Dane źródłowe pozyskane zostaną z pułapu lotniczego z zastosowaniemnastępujących technik: lotniczego skaningu laserowego, zdjęć pionowych w zakresie widzialnym, zobrazowańhiperspektralnych, termalnych oraz obrazów ukośnych. Na podstawie danych teledetekcyjnych i towarzyszących imreferencyjnych pomiarów naziemnych opracowane zostaną rastrowe i wektorowe warstwy tematyczne oraz mapyopisujące rozkład przestrzenny analizowanych zjawisk przyrodniczych. Zaplanowane analizy pozwolą na ocenę icharakterystykę stanu ekosystemów oraz ich precyzyjne kartowanie, stanowiąc bazę referencyjną dla monitorowaniazmian zachodzących w przyrodzie Parku oraz efektów realizacji zadań ochronnych w Parku. Rezultatem projektu będąm.in. produkty fotogrametryczne, produkty geoinformacyjne, ogólny raport o stanie środowiska, raporty tematycznezawierające szczegółowe analizy wybranych zagadnień wraz z rekomendacjami działań dla administracji Parku, systemzarządzania bazą danych, aplikacje webowa i mobilna. 2. Przedmiot zamówienia został określony w Szczegółowymopisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.