2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa płatów ścian szczelnych dla kotła EP650 dla ENEA Elektrownia Połaniec Sp. z o.o.
Beschreibung: Dostawa płatów ścian szczelnych dla kotła EP650 dla ENEA Elektrownia Połaniec Sp. z o.o.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pierwotnie postępowanie miało być prowadzone w trybie zakupów wspólnych z Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. pod nazwą „Dostawy elementów ciśnieniowych na potrzeby modernizacji K6, K7 w 2027 roku oraz K5 w 2028 roku w tym kolana dolne II st p p p kolana dolne II st p p wt panele ekranów parownika rury pęczka pionowego czwórnik pary pierwotnej wstawki – na podstawie uzgodnień poczynionych przez Zarządy obydwóch Spółek. Z uwagi na to, że: - postępowanie wspólne wydłużałoby szacowany czas potrzebny na przeprowadzenie postępowania (o około 3 tygodnie) i ryzyko planowanego terminu podpisania umów przypadającego na drugą połowę grudnia, - realizacja dostaw płatów powinna nastąpić do dnia planowanego terminu przeprowadzenia remontu kapitalnego kotła bloku nr 7, którego data rozpoczęcia przypada na dzień 27 lutego 2027 r. – nie ma możliwości przesunięcia terminu postoju bloku poza termin uzgodniony z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi, - okres prefabrykacji płatów wraz z dostawą do siedziby Zamawiającego wynosi około 14 tygodni – umowa musi być zawarta najpóźniej do dnia 20.11.2026 roku zachodziła konieczność realizacji tego postępowania jako postępowanie samodzielne. Uwzględniając powyższe, z uwagi na: 1. opóźnienia proceduralne wynikające z próby przeprowadzenia zakupów wspólnych, 2. sztywny termin postoju bloku nr 7 oraz uwarunkowania systemowe, 3. czas prefabrykacji i dostawy, 4. krytyczny termin zawarcia umowy, 5. uwarunkowania i obowiązki wynikające z Rynku Mocy, zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert do minimalnego terminu 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, który stanowi: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) (…) 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44163100 Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001