2. Verfahren
Verfahren
Titel: System bezpiecznej komunikacji w wybranych Składnicach RARS opartej w części na technologii 5G
Beschreibung: Wykonanie pomiarów dla projektowanej prywatnej sieci 5G wraz z dostawą sprzętu RAN Indor i Outdoor oraz CORE i oprogramowania z niezbędnymi licencjami. Wykonawca dostarczy, uruchomi oraz zapewni wsparcie techniczne w okresie pogwarancyjnym przez 12 miesięcy. Zamówienie będzie realizowane dla pięciu lokalizacji na terenie Polski wskazanych przez Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie zawarty w SWZ, która zostanie przesłana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W planowanym dla realizacji zadania postępowaniu w trybie ograniczonym (z zastosowaniem przepisów z Działu VI PZP) zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Potrzeba ta wynika przede wszystkim z obserwowanego wzrostu liczby incydentów o charakterze dywersyjnym i sabotażowym, wymierzonych w infrastrukturę krytyczną, systemy teleinformatyczne oraz obiekty mające znaczenie dla bezpieczeństwa i obronności Państwa w tym obiekty RARS. Aktualna sytuacja bezpieczeństwa powoduje konieczność niezwłocznego podjęcia działań wzmacniających zdolności detekcyjne, ochronne i operacyjne podmiotów odpowiedzialnych za realizację zadań na rzecz obronności kraju i jego obywateli. Zachowanie standardowych terminów postępowania mogłoby skutkować istotnym opóźnieniem realizacji przedsięwzięcia, a tym samym utrzymywaniem się podwyższonego poziomu ryzyka wystąpienia zdarzeń mogących negatywnie wpłynąć na ciągłość zabezpieczania rezerw stanowiących majątek skarby Państwa.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32524000 Fernmeldesystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001