2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa aparatury medycznej – Aparatu RTG stacjonarnego, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" (...)
Beschreibung: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i następnych ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026r. poz. 793 ze zm.) zwanej dalej także „Pzp”. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej (rok produkcji 2026) aparatury medycznej – Aparatu RTG stacjonarnego, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. Przedmiot zamówienia obejmuje również roboty budowlano-instalacyjne, niezbędne do wykonania jako prace adaptacyjno - przygotowawcze w pomieszczeniach Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, zgodnie z wymaganiami sprzętowymi stacjonarnego aparatu RTG warunkującymi jego poprawny montaż, odbiór i późniejszą eksploatację urządzenia w pomieszczeniu. Zamówienie realizowane jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach udzielonej dotacji celowej na realizację zadania „Poprawa bazy leczniczej", na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. zawartego pomiędzy Zamawiającym a Województwem Dolnośląskim, na podstawie uchwały nr 3868/VII/26 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 16 marca 2026 r. w sprawie udzielenia Dolnośląskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, w latach 2025 - 2026, dotacji na realizację zadania pn.: „Wymiana bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii". Adres strony internetowej prowadzonego postępowania oraz strony, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_marciniak, https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368606.Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej „OpenNexus”https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_marciniak,https://platformazakupowa.pl /transakcja/1368606, zwanej dalej „Platforma zakupowa”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie Platformy zakupowej. Wszelkie dokumenty sporządza się w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .pdf, .doc, .docx, .odt., .txt, .rtf. ze szczególnym wskazaniem na .pdf. Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę, oświadczenia, JEDZ pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 od 1 lipca 2016 roku. Nanoszenie jakichkolwiek zmian w treści dokumentów po opatrzeniu ww. podpisem może skutkować naruszeniem integralności podpisu, a w konsekwencji skutkować odrzuceniem oferty. Wadium nie wymagane. Przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono wstępnych konsultacji rynkowych. CPV dodatkowe: 796320003 - Szkolenie pracowników, 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania, 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe, 71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 79930000-2 Specjalne usługi projektowe. Zamawiający wskazuje, że Wykonawca może skorzystać z certyfikatu potwierdzającego udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, jako dokumentu zastępującego podmiotowe środki dowodowe dotyczące okoliczności objętych certyfikacją. Certyfikat może służyć potwierdzeniu braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału wyłącznie w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Skorzystanie z certyfikatu ma charakter dobrowolny i nie wyłącza możliwości wykazania tych okoliczności za pomocą podmiotowych środków dowodowych. Certyfikacja wykonawców zamówień publicznych została opisana w pkt. 8 Rozdziału VII SWZ. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Sygnatura postępowania (Wewnętrzny identyfikator ) EZ/570/EM/26.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45215000 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheits- und Sozialwesen, für Krematorien und öffentliche Toiletten, 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen, 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen, 45215143 Bau von Räumen für Vorfelddiagnostik, 45262500 Maurerarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45421111 Einbau von Türrahmen, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45421152 Installation von Trennwänden, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45431200 Verlegen von Wandfliesen, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45432110 Bodenverlegearbeiten, 45432111 Verlegen von nicht massiven Bodenbelägen, 45432112 Verlegen von Bodenplatten, 45432120 Verlegen von Zwischenböden, 45432130 Bodenbelagsarbeiten, 45432210 Wandverkleidungsarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45442100 Anstricharbeiten, 45442180 Neuanstricharbeiten, 45442190 Farbabbeizungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej (rok produkcji 2026) aparatury medycznej – Aparatu RTG stacjonarnego, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. Przedmiot zamówienia obejmuje również roboty budowlano-instalacyjne, niezbędne do wykonania jako prace adaptacyjno - przygotowawcze w pomieszczeniach Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, zgodnie z wymaganiami sprzętowymi stacjonarnego aparatu RTG warunkującymi jego poprawny montaż, odbiór i późniejszą eksploatację urządzenia w pomieszczeniu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla ww. części został wykazany i opisany w: „Formularzu cenowym” (załącznik nr 2), „Karcie Parametrów” (załącznik nr 3), „Projektowanych postanowieniach umowy” (załącznik nr 4), „Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU)” (załącznik nr 14), „Rzutach instalacji elektrycznych” (załącznik nr 15), „Dokumentacji technicznej” (załącznik nr 16) stanowiących integralną część niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawierają „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiące integralną część SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych wraz z zawarciem umowy (zgodnie z załącznikiem nr 12 do SWZ). Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi nie później niż do dnia 21.12.2026r. CPV dodatkowe 796320003Szkolenie pracowników, 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania, 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe, 71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 79930000-2 Specjalne usługi projektowe. Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi nie później niż do dnia 21.12.2026r. od dnia zawarcia umowy (w pkt. 5.1.3. Szacowany okres obowiązywania - data początkowa, niniejszego ogłoszenia, podano orientacyjną datę zawarcia umowy, uzależnioną od przebiegu niniejszego postępowania; data zakończenia - 21.12.2026r.)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy