See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: LUCRĂRI DE INVESTIȚII ÎN CAZARMA 659 CRAIOVA – Cod proiect: 2018 –I – 659 CRAIOVA
Beschreibung: Descrierea obiectelor de investiţie necesare a se executa: Prin proiect sunt propuse următoarele lucrări (reparaţii capitale, reabilitare si modernizare): Obiect 1 - Demolarea pavilioanelor T, S, S1, G3 Obiect 2 - Șopron auto (remiza auto) Obiect 3 - Stație alimentare carburanți – lubrefianți Obiect 4 - Statie de curatare si splare tehnica auto Obiect 5 - Atelier mentenanța tehnică Obiect 6 - Foișoare de paza si ghereta Obiect 7 - Împrejmuire parc tehnică auto Obiect 8 - Reabilitarea și extinderea drumurilor din cazarmă Obiect 9 - Rețea exterioara de iluminat perimetral Obiect 10 - Reabilitarea și extinderea rețelei de alimentare cu apa si stins incendiu Obiect 11 - Reabilitare gospodărie de apă Obiect 12 - Reabilitare și extindere rețea de canalizare Termenul limita stabilit pentru operatorii economici pentru solicitarile de clarificari, conform art. 160 din Legea 98/2016 este de 16 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 10 zile conform art. 161 din Legea 98/2016.
Interne Kennung: 4332487_2022_PAAPD1369683
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lucrările la obiectivul de investiţii imobiliare: “LUCRĂRI DE INVESTIȚII ÎN CAZARMA 659 CRAIOVA” vor fi executate conform cerintelor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen