See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik w roku 2026 oraz w latach 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony ppoż., pozyskania i zrywki drewna, utrzymanie obiektów leśnych, gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa, gospodarki łąkowo-rolnej oraz obsługi polowań i zagospodarowania Ośrodka Hodowli Zwierzyny, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik w roku 2026 oraz w latach 2026/2027. Przedmiot zamówienia podzielony zostanie na 10 części ("Pakiety").
Interne Kennung: SA.270.2.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami będzie stanowić dokumenty zamówienia. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 16 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 1-5 i 7-10 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi w dokumentach zamówienia (SWZ) warunki udziału w postępowaniu, wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP. W stosunku do każdej części (Pakietu) Zamawiający będzie przewidywał możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP. Szczegółowy zakres określać będą dokumenty zamówienia. Wstępne ogłoszenie informacyjne zawiera wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE. Zamawiający zamierza wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 15 od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77210000 Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I (01.L.01.02) - Leśnictwa Chojnowo i Sarnopol
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictw Chojnowo i Sarnopol w latach 2026 i 2027.
Interne Kennung: Pakiet I (01.L.01.02) - Leśnictwa Chojnowo i Sarnopol
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część oferty ("Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez wykonawcę w którejkolwiek pozycji kosztorysu ofertowego. Poziom % prawa opcji zostanie określony w ogłoszeniu o zamówieniu oraz SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II (02.L.03.04) - Leśnictwa Przeczno i Łasko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Leśnictw Przeczno i Łasko w latach 2026 i 2027.
Interne Kennung: Pakiet II (02.L.03.04) - Leśnictwa Przeczno i Łasko
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III (03.L.05.06.07) - Leśnictwa Wygon, Radachowo i Jerychowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Leśnictw Wygon, Radachowo i Jerychowo w latach 2026 i 2027.
Interne Kennung: Pakiet III (03.L.05.06.07) - Leśnictwa Wygon, Radachowo i Jerychowo
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV (04.L.08.09.10) - Leśnictwa Bierzwnik, Górzno i Chłopowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Leśnictw Bierzwnik, Górzno i Chłopowo w latach 2026 i 2027.
Interne Kennung: Pakiet IV (04.L.08.09.10) - Leśnictwa Bierzwnik, Górzno i Chłopowo
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V (05.L.11.12.) - Leśnictwa Pluskocin i Jarosławsko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Leśnictw Pluskocin i Jarosławsko w latach 2026 i 2027.
Interne Kennung: Pakiet V (05.L.11.12.) - Leśnictwa Pluskocin i Jarosławsko
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI (06.GS) - Gospodarka szkółkarska i nasiennictwo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik w latach 2026 i 2027.
Interne Kennung: Pakiet VI (06.GS) - Gospodarka szkółkarska i nasiennictwo
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII (07.OHZ) - Obsługa polowań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu obsługi polowań i preparacji trofeum do wykonania na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny (OHZ) Nadleśnictwa Bierzwnik w sezonie łowieckim 2026/2027.
Interne Kennung: Pakiet VII (07.OHZ) - Obsługa polowań
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII (08.OHZ) - Zagospodarowanie obwodu łowieckiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu zagospodarowania obwodu łowieckiego na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik w sezonie łowieckim 2026/2027.
Interne Kennung: Pakiet VIII (08.OHZ) - Zagospodarowanie obwodu łowieckiego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX (09.GŁR) - Gospodarka łakowo-rolna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet IX (09.GŁR) - Gospodarka łakowo-rolna
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet X (10.PPOŻ) - obsługa Punktu Alarmowo - Dyspozycyjnego (PAD)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu obsługi Punktu Alarmowo - Dyspozycyjnego (PAD) na terenie siedziby Nadleśnictwa Bierzwnik w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet X (10.PPOŻ) - obsługa Punktu Alarmowo - Dyspozycyjnego (PAD)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung