2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuție lucrări pentru obiectivul: „Creșterea atractivității orașului Târgu Neamț și dezvoltarea turismului local prin modernizarea stațiunii «Băile Oglinzi» – Faza I – Construire infrastructură de agrement și revitalizare spații verzi”
Beschreibung: 1. Realizarea unei Clădiri Centru SPA cu regim D+P+1E, Sc = 1.762,81 mp, Sd = 3.798,77 mp, Su = 2.641,66 mp, pe 3 tronsoane, plan poligonal 62,55 × 36,21 m, înălțime maximă +15,72 m; 2. Crearea unei infrastructuri complete de agrement: piscină interioară cu jacuzzi, zonă de saune (uscată, umedă, infraroșu, finlandeză), 3 căzi SPA cu hidromasaj (12 locuri), săli de fitness (tenis de masă, aerobic, forță), zone de relaxare, dușuri senzoriale și cabine de masaj; 3. Asigurarea utilităților și rețelelor edilitare: apă, canalizare menajeră și pluvială cu bazine de retenție de 15 mc și 60 mc, energie electrică, stingere incendii și platformă de gestiune a deșeurilor; 4. Revitalizarea a 16.706 mp spații verzi, cu plantarea a de arbori și arbuști și un sistem de irigații automatizat; 5. Realizarea parcării (661 mp) și a circulațiilor auto și pietonale (6.086 mp): alei asfaltate și pavate, piste de alergare din tartan și piste de biciclete; 6. Asigurarea accesibilității integrale pentru persoanele cu mobilitate redusă (PMR), conform normativului NP 051-2012. Termenul limita pana la care un operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212000 Bauarbeiten für Gebäude, die der Freizeitgestaltung, dem Sport, der Kultur, der Unterbringung und Verpflegung dienen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cap. 1:Cheltuieli pentru obținerea si amenajarea terenului 1.2. Cheltuieli pentru amenajarea terenului: 0,0 lei . Cap. 2 :Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului de investiții : 3.992.367,36 lei din care : (3.454.269,80 lei eligibil si 538.097,56 lei neeligibil) ; Cap. 4: Cheltuieli pentru investiția de baza: 4.1. Construcții si instalații: 28.349.767,74 lei, din care : (28.090.771,82 lei eligibil si 258.995,92 lei neeligibil) ; 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si funcționale: 141.117,37lei (din care 135.373,48 lei eligibil si 5.743,89 lei neeligibil); 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice si funcționale care necesita montaj: 2.701.574,29 lei (din care 2.668.295,29 lei eligibil si 33.279,00 lei neeligibil). Cap. 5: Alte cheltuieli: 5.1. Organizare de șantier 5.1.1. Lucrări de construcții si instalații aferente organizării de șantier: 60.430,65 lei (eligibil).
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder, 45262600 Diverse Spezialbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten