See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sistem de management de tip camera de comanda
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea unui sistem de management de tip camera de comanda pentru viitorul sistem de generare a fasciculelor gama, necesar pentru desfășurarea în condiții optime a activităților de monitorizare, control și operare a infrastructurii experimentale, conform cerintelor din caietul de sarcini si documentelor conexe. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 14/ELI/AP/P/05.06.2026, pozitie PAP 1021P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sistem integrat de monitorizare si vizualizare
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea unui sistem integrat de monitorizare si vizualizare a datelor rezultate in urma experimentelor desfasurate in cadrul sistemulului de generare a fasciculelor gama, in conditiile de calitate si in cantitatile mentionate in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software), 71632000 Technische Tests
Los: LOT-0002
Titel: Console pentru operatori
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea de console pentru operatori-statii de lucru ergonomice, care permit accesul rapid la aplicatiile de control si monitorizare a datelor rezultate in urma experimentelor desfasurate in cadrul sistemulului de generare a fasciculelor gama, in conditiile de calitate si in cantitatile mentionate in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software)
Los: LOT-0003
Titel: Sistem de pereti antifonici
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire este achizitia unui sistem de pereti antifonici ce vor asigura o izolare fonica intre zona de operare si spatiile tehnice adiacente, contribuind la crearea unui mediu acustic optim pentru personalul de operare, in conditiile de calitate si in cantitatile mentionate in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 44112600 Schallisolierung
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 30231300 Pantallas de visualización
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 51000000 Servicios de instalación (excepto software), 71632000 Servicios de ensayo técnico
Lote: LOT-0002
Título: Console pentru operatori
Identificador interno: 2
Clasificación principal (cpv): 30214000 Puestos de trabajo
Clasificación adicional (cpv): 51000000 Servicios de instalación (excepto software)
Lote: LOT-0003
Título: Sistem de pereti antifonici
Identificador interno: 3
Clasificación principal (cpv): 44112600 Aislamiento acústico