2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa koparek obrotowych, koparko-ładowarek i miniładowarek kołowych – wraz z osprzętem
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa koparek obrotowych, koparko-ładowarek i miniładowarek kołowych – wraz z osprzętem.
Interne Kennung: ZG/7/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w niniejszym postępowaniu skraca termin składania ofert z uwagi na spełnienie przesłanki pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, przy jednoczesnym spełnieniu wymogu uzasadnienia takiego działania. 1) Przedmiotowe postępowanie dotyczy dostaw w zakresie środków ochrony ludności i obrony cywilnej objętych finansowaniem w ramach rządowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, zatwierdzonego Uchwałą nr 72 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2025 r. (M.P. z 4 czerwca 2025 r., poz. 541). Program stanowi źródło finansowania zadań nałożonych ustawą o ochronie ludności i obronie cywilnej. Określa zakres, rodzaj i wysokość finansowania ze środków budżetu państwa oraz mechanizmy wsparcia organów administracji i podmiotów OLiOC (podmioty wykonujące zadania z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej). Jego realizacja ma na celu wzmocnienie zdolności do współpracy w podnoszeniu gotowości i odporności na zagrożenia, budowanie odporności społecznej w sytuacjach kryzysowych, poprawę wytrzymałości infrastruktury i zasobów poprzez zapewnienie ciągłości funkcjonalności i ustalenie sposobów jej przywracania w razie uszkodzenia lub zniszczenia. 2) Ostateczny termin wydatkowania środków upływa 31 grudnia 2025 r. pozostawia krótki czas na przeprowadzenie zakupów zgodnie z procedurami Prawa zamówień publicznych. 3) Pilna potrzeba realizacji zamówienia wynika z konieczności zapewnienia ciągłości działania infrastruktury technicznej Zamawiającego, oraz zapobiega negatywnym skutkom finansowym, w tym utratę środków przewidzianych w Programie. Zgodnie z orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej (wyrok z 14 lipca 2023 r., sygn. akt KIO 1844/23) oraz motywem 46 preambuły dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2014/25/UE przesłanka pilnej potrzeby nie musi wynikać z okoliczności niemożliwych do przewidzenia ani niezależnych od zamawiającego, zatem dopuszczalne jest skrócenie terminu również w celu uniknięcia niekorzystnych skutków organizacyjnych lub finansowych. 4) Ponadto opis przedmiotu zamówienia obejmuje wystandaryzowane, powszechnie dostępne na rynku produkty, które nie wymagają skomplikowanych rozwiązań technologicznych ani długotrwałych analiz, dzięki czemu Wykonawcy będą w stanie rzetelnie przygotować oferty w skróconym terminie, bez naruszenia zasad konkurencji i przejrzystości. 5) Mając na uwadze powyższe, Zamawiający uznaje, że skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione okolicznościami faktycznymi, zgodne z przepisami prawa oraz nie wpływa negatywnie na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43261000 Löffelbagger
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43200000 Erdbewegungs- und Erdaushubmaschinen sowie zugehörige Teile
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa 2 szt. koparek obrotowych wraz z osprzętem
Beschreibung: określony w dokumentach zamóienia
Interne Kennung: Część1
Menge: 2 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa 2 szt. koparko- ładowarek i 2 szt. miniładowarek kołowych wraz z osprzętem
Interne Kennung: Część2
Menge: 4 Stück