See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników chemicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych do siedziby Zamawiającego tj. do siedziby Leśnego Banku Genów Kostrzyca mieszczącej się w Miłkowie, 58-535 Miłków 300. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na IX niżej opisanych części, zwanych dalej Pakietami. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres zamówienia przewidzianego w SWZ dla tego Pakietu.
Interne Kennung: SG.270.6.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odczynniki do sekwencjonowania
Beschreibung: 1. Zestaw do enzymatycznego doczyszczania produktu namnażania DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera ExoSAP-II Express PCR Product Clean-Up firmy Thermo Fisher Scientific (nr kat. 75001.4X.1.ML) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do enzymatycznego oczyszczania produktu po PCR; - odczynnik składa się z dwóch enzymów hydrolitycznych: zmodyfikowanej egzonukleazy I i alkalicznej fosfatazy krewetkowej (SAP) w specjalnym buforze; - czas trwania: 5 minut; - odzysk 100% produktu PCR, niezależnie od długości amplikonu; - można używać do pojedynczych probówek oraz do płytek 96-dołkowych; - eliminuje użycie kolumn lub kulek; - opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 2000 reakcji. op. 1 2. Zestaw do doczyszczania DNA przed sekwencjonowaniem metodą Sangera BigDye XTerminator Purification Kit firmy Thermo Fisher Scientific (nr kat. 4376487) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw zawiera wszystkie komponenty do przeprowadzenia nie mniej niż 1000 reakcji doczyszczania produktu po kopiowaniu DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera); - umożliwia bezpośrednie doczyszczanie produktu bez konieczności kilkukrotnego przenoszenia mieszaniny; - stabilizuje produkt przed rozpoczęciem analizy (do 48h w temperaturze pokojowej); - możliwość jednoczesnego użycia komponentów (premiks); - całkowity czas oczyszczania – nie dłuższy niż 45 min.; - zawiera co najmniej: • roztwór wyłapujący niezwiązane terminatory i sole (odpowiednik XTerminator Solution); • roztwór wspomagający działanie roztworu wyłapującego i stabilizujący produkt (odpowiednik SAM Solution); - kompatybilność z modułami programu DataCollection 4.0 firmy Life Technologies (seria modułów Fast); - produkt po doczyszczaniu nadaje się do sekwencjonowania w analizatorach genetycznych 3130 i 3500 Genetic Analyzer; - możliwość bezpośredniego przeprowadzenia elektroforezy z płytki - z doczyszczonym produktem; - możliwość użycia w stosowanych w laboratorium protokołach bez konieczności optymalizacji; - użycie zestawu pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych i porównywalnych z odczytami wygenerowanymi z użyciem BigDye XTerminator Purification Kit firmy Thermo Fisher Scientific - opakowanie umożliwia przeprowadzenie nie mniej niż 1000 reakcji. op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr I: 1) Minimalny okres ważności – 6 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr I
Los: LOT-0002
Titel: Odczynniki do oczyszczania PCR przed sekwencjonowaniem
Beschreibung: Zestaw do szybkiego enzymatycznego oczyszczania produktu po PCR ExoCIP Rapid firmy New England Biolabs (nr kat. E1050L) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do enzymatycznego oczyszczania produktu po PCR; - zestaw składa się z dwóch enzymów: termolabilnej egzonukleazy I i termolabilnej fosfatazy jelitowej cielęcej (CIP); - czas trwania: 5 minut; - można używać do pojedynczych probówek oraz do płytek 96-dołkowych; - eliminuje użycie kolumn lub kulek; - opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 400 reakcji. op. 2 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr II: 1) Minimalny okres ważności – 6 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim, zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr II
Los: LOT-0003
Titel: Odczynniki do oczyszczania kwasów nukleinowych
Beschreibung: Zestaw do jednoetapowego oczyszczania produktu po PCR Exo-Bap Mix firmy EurX (nr kat. E1012-02) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do jednoetapowego oczyszczania produktu PCR; - zestaw zawiera kompozycję dwóch enzymów, termo-wrażliwej alkalicznej fosfatazy oraz Egzonukleazy I w specjalnie skomponowanym buforze do przechowywania; - czas trwania: 30 minut; - wszystkie składniki wolne od zanieczyszczeń RNA, DNA endonuklez 3’-egzonukleaz oraz RNaz i DNaz; - można używać do pojedynczych probówek oraz do płytek 96-dołkowych; - eliminuje użycie kolumn lub kulek; - opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 500 reakcji. op. 2 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr III; 1) Minimalny okres ważności – 6 miesięcy od daty dostarczenia. 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim, zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr III
Los: LOT-0004
Titel: Zestaw do oczyszczania DNA sekwencyjnego w formacie płytki 96-dołkowej
Beschreibung: Zestaw do doczyszczania (w formacie płytki 96-dołkowej) produktu namnażania DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera ZR-96 DNA Sequencing Clean-up Kit firmy Zymo Research (nr kat. D4052) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do usuwania zanieczyszczeń po namnażaniu DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera (tj. niewłączonych barwników fluorescencyjnych, pozostałości soli, dNTP, starterów i enzymów); - możliwość przechowywania w temparaturze pokojowej; - zestaw pozwala na przeprowadzenie co najmniej 4 x 96 doczyszczań; - zestaw kompatybilny z wirówką 5804 R firmy Eppendorf (rotor A-2-DPW); - objętość elucji 15-25 ul; - DNA po elucji może być użyte od razu bądź może być przechowywane w temperaturze ≤ - 20°C; - wydajność: do 5µg DNA; - zestaw zawiera co najmniej: • bufor wiążący; • bufor płuczący; • 4 płytki 96-dołkowe; • 4 płytki odbierające; • 4 płytki filtrujące (odpowiednik Zymo-Spin IB-96 Plate) z możliwością regeneracji; - opakowanie: 2 x 96. op. 3 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr IV: 1) Minimalny okres ważności – 6 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim, zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr IV
Los: LOT-0005
Titel: Odczynniki niezbędne do przeprowadzania elektroforezy kapilarnej oraz wizualizacji prób w analizatorach genetycznych firmy Applied Biosystems
Beschreibung: Polimer do elektroforezy kapilarnej w aparacie 3500 Genetic Analyzer Polimer POP-7 Polymer for 3500/SeqStudioTM Flex firmy Thermo Fisher Scientific (nr kat. A26073) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - polimer umożliwiający przeprowadzenie elektroforezy kapilarnej w kapilarach o długości 36 cm lub 50 cm, podczas sekwencjonowania DNA oraz rozdziału fragmentów DNA w analizatorze genetycznym 3500 Genetic Analyzer; - opakowanie rozpoznawalne przez system monitorowania czasu pracy i daty ważności odczynników (RFID – ang. Radio Frequency Identification); - użycie polimeru pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych z odczytami wygenerowanymi w rozdziałach fragmentów uzyskanych na POP-7 Polymer for 3500/SeqStudioTM Flex firmy Thermo Fisher Scientific; - objętość opakowania pozwala na rozdział nie mniej niż 96 prób. op. 8 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr V: 1) Minimalny okres ważności – 4 miesiące od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim, zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr V
Los: LOT-0006
Titel: Zestawy i odczynniki do izolacji
Beschreibung: 1. Zestaw do izolacji DNA z tkanek roślinnych 24x96 Zestaw NucleoSpin 96 Plant II firmy Macherey Nagel (nr katalogowy producenta: 740663.24) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw umożliwiający przeprowadzenie 24 x 96 izolacji DNA z tkanek i komórek roślinnych, grzybów, kompatybilny z posiadanym przez zamawiającego aparatem do izolacji epMotion 5075. - zestaw o następujących parametrach: - materiał objętościowy < 100 mg tkanki roślinnej (mokrej) lub < 20 mg tkanki roślinnej (suchej); - objętość elucji – 100-200 µl; - pojemność wiązania – 30 µl; - czas izolacji – ok. 1 godzina / 1 płytka 96-dołkowa (z wyłączeniem etapu lizy komórkowej); - możliwość przechowywania całego zestawu w temperaturze pokojowej; - zestaw musi zawierać: • dwa alternatywne bufory do lizy, jeden oparty na metodzie SDS, drugi – CTAB; • bufor precypitacyjny; • bufor wiążący; • dwa uzupełniające się w działaniu bufor płuczące; • bufor elucyjny; • RNazę A w formie liofilizatu; • zestaw płytek 96-dołkowych ze złożem krzemionkowym do wiązania DNA. op. 1 2. Zestaw do izolacji DNA z tkanek roślinnych 4x96 Zestaw NucleoSpin 96 Plant II Core Kit firmy Macherey Nagel (nr katalogowy producenta: 740468.4) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw umożliwiający przeprowadzenie 4 x 96 izolacji DNA z tkanek i komórek roślinnych, grzybów, kompatybilny z posiadanym przez zamawiającego aparatem do izolacji epMotion 5075. - zestaw o następujących parametrach: - materiał objętościowy < 100 mg tkanki roślinnej (mokrej) lub < 20 mg tkanki roślinnej (suchej); - objętość elucji – 100-200 µl; - pojemność wiązania – 30 µl; - czas izolacji – ok. 1 godzina / 1 płytka 96-dołkowa (z wyłączeniem etapu lizy komórkowej); - możliwość przechowywania całego zestawu w temperaturze pokojowej; - zestaw musi zawierać: • dwa alternatywne bufory do lizy, jeden oparty na metodzie SDS, drugi – CTAB; • bufor precypitacyjny; • bufor wiążący; • dwa uzupełniające się w działaniu bufor płuczące; • bufor elucyjny; • RNazę A w formie liofilizatu; • zestaw płytek 96-dołkowych ze złożem krzemionkowym do wiązania DNA. op. 4 3. Bufor PL1 Bufor do lizy PL1 firmy Macherey-Nagel (nr katalogowy producenta: 740918) lub równoważny: Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - bufor do lizy oparty na metodzie CTAB; - kompatybilny z zestawem do izolacji NucleoSpin Plant II firmy Macherey-Nagel (nr katalogowy producenta: 740663.24); - pojemność 125 ml. op. 5 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VI: 1) Minimalny okres ważności – 6 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim, zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VI
Los: LOT-0007
Titel: Tabletki do przygotowania żeli agarozowych
Beschreibung: 1. Tabletki agarozowe z barwnikiem i buforem TAE Tabletki Midori Green Advance firmy Nippongenetics (nr kat. AG10) lub równoważne. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - gotowe tabletki do przygotowania żelu agarozowego, zawierające agarozę, sproszkowany bufor TAE oraz bezpieczny barwnik do wizualizacji kwasów nukleinowych; - tabletki zawierają: - 0,5 g najwyższej jakości agarozy zapewniająca wysoką rozdzielczość i niskie tło fluorescencji, - nietoksyczny barwnik MIDORI Green Advance wiążący się z kwasami nukleinowymi, umożliwiający wizualizację w świetle UV - bufor TAE; - możliwość przygotowania żelu wyłącznie poprzez dodanie wody dejonizowanej; - 1 op. = 100 tabletek op. 2 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VII: 1) Minimalny okres ważności – 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z artykułami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim, zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VII
Los: LOT-0008
Titel: Odczynniki potrzebne do przeprowadzenia izolacji DNA
Beschreibung: 1. 2-merkaptoetanol 2-merkaptoetanol firmy Sigma-Aldrich (nr kat. 8057400005) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - odczynnik chemiczny o parametrach gwarantujących stabilność procesów analitycznych; - czystość ≥99,0% - postać: ciecz, bezbarwna do lekko żółtej; - wzór chemiczny HSCH2CH2OH; - numer CAS: 60-24-2; - wolny od nukleaz; - całkowicie rozpuszczalny w wodzie; - pojemność 5 ml op. 1 2. Bromek cetylotrimetyloaminowy Bromek cetylotrimetyloaminowy (CTAB): - postać: biały, krystaliczny proszek; - numer CAS: 57-09-0; - przeznaczenie: do biologii molekularnej; - masa cząsteczkowa: ok. 364,45 g/mol; - opakowanie: 100 g op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr VIII: 1) Minimalny okres ważności – 18 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr VIII
Los: LOT-0009
Titel: Odczynniki potrzebne do przeprowadzenia izolacji i elektroforezy na żelu agarozowym
Beschreibung: 1. Bufor TAE 10x Bufor do elektroforezy TAE 10x: - bufor do elektroforezy (roztwór); - roztwór klarowny, bezbarwny, bez osadów; - zawierający: Tris, kwas octowy i EDTA; - skład roztworu: 0,4 M octan trisu i 0,01 M EDTA; - pH: 8,3±0,1; - 1L 10x TAE pozwala na sporządzenie 10L 1x roztworu; - pojemność 1 l op. 2 2. 2-propanol 2-propanol (izopropanol, alkohol izopropylowy): - wygląd zewnętrzny: bezbarwna, klarowna ciecz; - czystość: CZDA; - postać: bezbarwna, klarowna ciecz o charakterystycznym zapachu, bez osadów i zanieczyszczeń mechanicznych; - zawartość wody: nie więcej niż 0,1%; - gęstość (20°C): 0,784-0,786 g/cm3; - pojemność: 1 l op. 1 3. Poliwinylopirolidon PVP40 Poliwinylopirolidon (PVP40): - związek chemiczny o średniej masie cząsteczkowej 40 000 DA; - numer CAS:9003-39-8; - postać: proszek lub drobny granulat barwy białej do lekko żółtawej/kremowej; - całkowicie rozpuszczalny w wodzie i alkoholu etylowym; - wilgotność: maksymalnie 5%; - wartość K w przedziale od 28 do 32; - opakowanie: 50g op. 1 4. Mieszanina chloroformu i alkoholu izoamylowego 24:1 Mieszanina chloroformu i alkoholu izoamylowego 24:1: - mieszanina chloroformu i alkoholu izoamylowego (24:1) wolna od zanieczyszczeń enzymatycznych, przeznaczona w biologii molekularnej; - związek hydrofobowy – umożliwia efektywne rozdzielanie faz wodnych i organicznych; - ciecz bezbarwna, klarowna; - pojemność: 500ml op. 1 5. Dichlorometan Dichlorometan (chlorek metylenu): - rozpuszczalnik organiczny; - numer CAS: 75-09-2; - wzór: CH2Cl2; - czystość: CZDA; - pojemność 100ml op. 1 Warunki dodatkowe dla Pakietu nr IX: 1) Minimalny okres ważności – 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualną kartę charakterystyki – w języku polskim zgodnie z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce; 3) Dostawa jednorazowa.
Interne Kennung: Pakiet nr IX