See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ECHIPAMENTE I.T. PROIECT PRO-DES-MED Lotul 1 – Pachet storage rețea NAS Lotul 2 – PC desktop Lotul 3 – Notebook-uri pentru activitățile proiectului Lotul 4 – Echipamente de imprimare și fotocopiere Lotul 5 – Echipamente audiovizuale și sisteme VR
Beschreibung: Asociația CREST intentioneaza achizitionarea de echipamente informatice, inclusiv a accesoriilor aferente acestora, iar cu titlu accesoriu: instalarea echipamentelor si instruirea personalului utilizator, în conformitate cu prevederile din Caietul de sarcini, Propunerea tehnică și Contract. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări este de 20 zile până la data de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă răspunde tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 15018391_2026_PAAPD1620120
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32322000 Multimediaausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 – Pachet storage rețea NAS
Beschreibung: În prezent, Autoritatea Contractantă urmărește consolidarea infrastructurii tehnice și logistice necesare implementării activităților prevăzute în cadrul proiectului „PRO-DES-MED – Management durabil al deșeurilor rezultate din activitățile medicale: de la ghidare metodologică la implementare eficace”. Necesitatea achiziționării echipamentelor rezultă din nevoia asigurării unui suport tehnic adecvat pentru stocarea și gestionarea datelor specifice proiectului. Se solicită ofertă pentru un pachet - sistem tehnic de stocare date – format din următoarele componente: 1 bucată server Network Attached Storage (NAS), 4 bucăți hard disk (HDD) identice cu capacitate de minim 12 TB fiecare; 2 bucăți de memorie RAM identice cu capacitate de mi-nim 4 GB fiecare, 1 bucată placă rețea cu viteză de min. 10 GB/s. Specificațiile tehnice ale echipamentelor informatice sunt anexate la caietul de sarcini. Valoarea estimată total lot 1: 11.450,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 30233140 Direktzugriffspeicher
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2 – PC desktop
Beschreibung: În prezent, Autoritatea Contractantă urmărește consolidarea infrastructurii tehnice și logistice necesare implementării activităților prevăzute în cadrul proiectului „PRO-DES-MED – Management durabil al deșeurilor rezultate din activitățile medicale: de la ghidare metodologică la implementare eficace”. Necesitatea achiziționării echipamentelor rezultă din nevoia asigurării unui suport tehnic adecvat pentru stocarea și gestionarea datelor specifice proiectului. Se solicită ofertă pentru două bucăți de calculator desktop identice. Specificațiile tehnice ale echipamentelor informatice sunt anexate la caietul de sarcini. Valoarea estimată total lot 2: 12.699,30 lei fără TVA.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3 – Notebook
Beschreibung: În prezent, Autoritatea Contractantă urmărește consolidarea infrastructurii tehnice și logistice necesare implementării activităților prevăzute în cadrul proiectului „PRO-DES-MED – Management durabil al deșeurilor rezultate din activitățile medicale: de la ghidare metodologică la implementare eficace”. Necesitatea achiziționării echipamentelor rezultă din nevoia asigurării unui suport tehnic adecvat pentru stocarea și gestionarea datelor specifice proiectului. Se solicită ofertă pentru trei bucăți de laptop/notebook. Specificațiile tehnice ale echipamentelor informatice sunt anexate la caietul de sarcini. Valoarea estimată total lot 3: 16.500,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0004
Titel: Lotul 4 – Echipamente de imprimare și fotocopiere
Beschreibung: În prezent, Autoritatea Contractantă urmărește consolidarea infrastructurii tehnice și logistice necesare implementării activităților prevăzute în cadrul proiectului „PRO-DES-MED – Management durabil al deșeurilor rezultate din activitățile medicale: de la ghidare metodologică la implementare eficace”. Necesitatea achiziționării echipamentelor rezultă din nevoia asigurării unui suport tehnic adecvat pentru stocarea și gestionarea datelor specifice proiectului. Se solicită ofertă pentru 2 bucăți de imprimantă și o bucată multifuncțională. Specificațiile tehnice ale echipamentelor informatice sunt anexate la caietul de sarcini. Valoarea estimată total lot 1: 24.400,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0005
Titel: Lotul 5 – Echipamente audiovizuale și sisteme VR
Beschreibung: În prezent, Autoritatea Contractantă urmărește consolidarea infrastructurii tehnice și logistice necesare implementării activităților prevăzute în cadrul proiectului „PRO-DES-MED – Management durabil al deșeurilor rezultate din activitățile medicale: de la ghidare metodologică la implementare eficace”. Necesitatea achiziționării echipamentelor rezultă din nevoia asigurării unui suport tehnic adecvat pentru stocarea și gestionarea datelor specifice proiectului. Se solicită ofertă pentru 15 bucăți identice de ochelari de realitaet virtuală 3D și o bucată sistem informatic mobil pentru aplicații VR (laptop). Specificațiile tehnice ale echipamentelor informatice sunt anexate la caietul de sarcini. Valoarea estimata a unui ochelar este de 2.700 lei fără TVA. Valoarea estimată total lot 5: 51.650,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 5
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 15018391_2026_PAAPD1620120
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 32322000 Equipo multimedia
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Lot 1 – Pachet storage rețea NAS
Identificador interno: 1
Clasificación principal (cpv): 30233140 Dispositivos de memoria de acceso directo
Lote: LOT-0002
Título: Lotul 2 – PC desktop
Identificador interno: 2
Clasificación principal (cpv): 30213300 Ordenadores de mesa
Lote: LOT-0003
Título: Lotul 3 – Notebook
Identificador interno: 3
Clasificación principal (cpv): 30213100 Ordenadores portátiles
Lote: LOT-0004
Identificador interno: 4
Clasificación principal (cpv): 30232110 Impresoras láser
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 5