2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oleju napędowego do autobusów PGZK-Jasiel sp. z o. o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny, bezgotówkowy zakup oleju napędowego, spełniającego normę PN-EN590, do pojazdów należących do PGZK-Jasiel Sp. z o.o. 2. Zakup realizowany będzie na stacjach paliw zlokalizowanych na terenie miasta Jasła, w promieniu 3,6 km od bazy transportowej Spółki, mieszczącej się przy u. Towarowej 26B w Jaśle. 3. Sprzedaż oleju napędowego odbywać się będzie sukcesywnie, zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego, poprzez tankowanie bezpośrednio do zbiorników pojazdów Zamawiającego. 4. Tankowanie oleju napędowego realizowane może być: za pomocą kart paliwowych, za pomocą dziennego dokumentu rozchodowego lub innego systemu umożliwiającego identyfikację i rozliczenie pobranego paliwa, zgodnie z zasadami określonymi we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: ZP-N/06/VIII/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie sektorowe prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 378 ust. 1 w związku z art. 132–139 oraz art. 376 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej „ustawą Pzp”, oraz na podstawie niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 PZP. 3. Zamawiający stosuje tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie przeprowadzi kwalifikację podmiotową Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim 5. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 6. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust.2 pkt 2 Ustawy PZP 7. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 8. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych. 10. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12. Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej. 13. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 14. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 15. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postepowaniu. 16. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami dotyczącymi zamówień na dostawy. 17. Na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 4 PZP, Zamawiający może odrzucić ofertę, w której udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%. 18. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia ma charakter jednorodny, a udzielenie zamówienia kilku Wykonawcom mogłoby prowadzić do wzrostu kosztów ekonomicznych oraz problemów organizacyjnych. Podział zamówienia na części wymagałby zawarcia kilku umów, prowadzenia osobnej dokumentacji i rozliczeń z różnymi dostawcami, co w przypadku sukcesywnego zakupu paliwa wiązałoby się z dodatkowymi obciążeniami administracyjnymi oraz utrudnieniami w nadzorze i kontroli wykonania zamówienia. 19. Komunikacja w postępowaniu, składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup oleju napędowego do autobusów PGZK-Jasiel Sp. z o.o.
Menge: 650 000 Liter