2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja pracowni wraz z dostawą wyposażenia w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku przy al. Legionów 7, w ramach projektu: Gdańsk miastem zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – etap II.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: Modernizacja pracowni wraz z dostawą wyposażenia w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku przy al. Legionów 7, w ramach projektu: Gdańsk miastem zawodowców rozwój infrastruktury i wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – etap II. Przedmiotem zadania jest realizacja robót budowlanych polegających na modernizacji pracowni wraz z dostawą wyposażenia w wybranych pomieszczeniach w budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Gdańsku zlokalizowanego przy al. Legionów 7, działka nr 653 obręb 43. 2. Zamówienie obejmuje równocześnie roboty budowlane i dostawy. Zamawiający zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych do udzielenia przedmiotowego zamówienia stosuje przepisy dotyczące głównego przedmiotu zamówienia jakim są dostawy. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty oraz dostawy konieczne dla wykonania zadania, w tym następujące elementy: a) roboty rozbiórkowe i demontażowe; b) roboty budowlane; c) wykonanie robót w branżach: sanitarnej i elektrycznej, wraz z niezbędnymi pracami towarzyszącymi instalacyjnym; d) dostawę i montaż wyposażenia dydaktycznego, w tym urządzeń technologicznych; umeblowania i pozostałych elementów aranżacji modernizowanych pracowni; e) roboty porządkowe, wywóz i utylizacja odpadów budowlanych. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 9 do OPZ. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 10 do SWZ. 6. Zamówienie w części dotyczącej dostawy wyposażenia jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Interne Kennung: 99/BZP-U.500.22.2026/MS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia), także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie tego podmiotu zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 8. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) oraz ppkt 3) - 6) SWZ, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 11.Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1), 2) i 3) SWZ. 12.Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39221000 Kücheneinrichtungen, 39130000 Büromöbel, 39721000 Koch- oder Heizgeräte für den Haushalt, 45000000 Bauarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 99/BZP-U.500.22.2026/MS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 39220000 Kitchen equipment, household and domestic items and catering supplies
Additional classification (cpv): 39221000 Kitchen equipment, 39130000 Office furniture, 39721000 Domestic cooking or heating equipment, 45000000 Construction work, 45111300 Dismantling works, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45400000 Building completion work, 45210000 Building construction work, 45453000 Overhaul and refurbishment work
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 99/BZP-U.500.22.2026/MS
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Naturaleza complementaria del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 39220000 Equipo de cocina, artículos de uso doméstico y artículos de catering
Clasificación adicional (cpv): 39221000 Equipo de cocina, 39130000 Muebles de oficina, 39721000 Aparatos domésticos para cocinar o calentar, 45000000 Trabajos de construcción, 45111300 Trabajos de desmantelamiento, 45330000 Trabajos de fontanería, 45400000 Acabado de edificios, 45210000 Trabajos de construcción de inmuebles, 45453000 Trabajos de revisión y reacondicionamiento
5. Lote
Lote: LOT-0001