2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup wraz z dostawą i rozładunkiem leków dla programu leczenia substytucyjnego do Apteki szpitalnej Spec. Psych. ZOZ w Łodzi.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Zakup wraz z dostawą i rozładunkiem leków dla programu leczenia substytucyjnego do Apteki szpitalnej Spec. Psych. ZOZ w Łodzi.” zgodnie ze szczegółowym OPZ,stanowiącym Zał.nr 2 do SWZ.2. Przedmiot zamówienia dostarczony przez Wykonawcę będzie fabrycznie nowy, gotowy do użycia, wolny od wad fizycznych i prawnych,oryginalnie zapakowany, najwyższej jakości oraz będzie posiadać co najmniej 12 m-ny okres ważności, licząc od daty dostawy, przy czym oznaczenie terminu ważności musi być czytelne.W przypadku produktu, preparatu którego termin ważności udzielony przez producenta wynosi 12 m-cy i mniej, dopuszcza się dostarczenie towaru którego termin ważności będzie wynosił 2/3 terminu ważności udzielonego przez producenta.3.Podane przez Zama.ilości asortymentu,wyszczególnionego w formularzu asortymentowo - cenowym,będącego przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,są wielkościami wyliczonymi w sposób szacunkowy na podstawie dotychczasowego zapotrzebowania Zam. i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy mogą ulec zmianie do 20% podanych ilości (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego.4.Produkty farmaceut.winny spełniać warunki dopuszczenia do obrotu i stosowania na terenie RP zgodnie z przepisami zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych-jeżeli dotyczy oraz ustawy z dnia 06 września 2001 roku Prawo Farmaceutyczne.5.Zam.przyjmuje za jednostkę miary 1 szt. lub 1 opakowanie.Jeżeli ilość sztuk w opakowaniu nie jest określona to Zamawiający porówna cenowo ofertę za jedną sztukę.6.Zam.zamawia opakowania nie mniejsze niż określone w formularzu asortymentowo – cenowym (Zał.nr 2 do SWZ).7.W przypadku gdy:7.1.na rynku dostępne są tylko mniejsze opakowania posiadające inną ilość sztuk, wówczas Wykonawca winien przeliczyć odpowiednio zaoferowane ilości zgodnie z zapotrzebowaniem wymaganej, ogólnej ilości przez Zamawiającego i zaokrągleniem ewentualnych ułamkowych ilości do pełnego opakowania w górę.7.2.na rynku dostępne są mniejsze opakowania posiadające inną ilość sztuk oraz opakowania posiadające ilość sztuk zgodną z zapotrzebowaniem Zam.lub w innej postaci,Wykonawca winien przeliczyć odpowiednio zaoferowaną ilość zgodnie z zapotrzebowaniem wymaganej, ogólnej ilości przez Zam., zaokrąglając ją w górę do pełnego opakowania.7.3.na rynku są dostępne opakowania ilościowo zgodne z zapotrzebowaniem Zam.oraz większe,a Wykonawca proponuje większe opakowanie, wówczas Wykonawca winien przeliczyć odpowiednio zaoferowaną ilość zgodnie z zapotrzebowaniem wymaganej, ogólnej ilości przez Zam.z zaokrągleniem ewentualnych ułamkowych ilości do pełnego opakowania w górę.7.4.W przypadku gdy przy przeliczeniu ze sztuk na opakowania, ilość opakowań nie jest liczbą całkowitą, należy podać pełne ilości opakowań zaokrąglone w górę. Zam.nie dopuszcza przeliczenia ilości opakowań do dwóch miejsc po przecinku.7.5.W przypadku dokonania przeliczenia wymaganych ilości przez Wykonawcę i zastosowanie przeliczeń ujętych w ust. 7 pkt. 7.1., pkt. 7.2., pkt. 7.3. Wykonawca winien ww. informację ująć w kolumnie ,,Uwagi” formularza asortymentowo – cenowego (Zał.nr 2 do SWZ).8.Zam.dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych (oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wszelkie wymagania Zam.o wszystkich parametrach nie gorszych niż te określone w SWZ, tzn. takich, które gwarantują zachowanie tych samych norm, parametrów i standardów), jeżeli z opisu przedmiotu zamówienia wynika, że przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub dostawy, usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów oraz w zakresie wskazanym w art.101 ust.4 ustawy Pzp.9.Jeżeli wskazano nazwy towarów pochodzących od konkretnych producentów to określają one minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zam.Towary pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące towaru zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów.Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zam.w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy.Zam., wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.10.W przypadku niewskazania w ofercie rozwiązania równoważnego Zam.uzna,iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ.11.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zam.,jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego przedmiot zamówienia jest dopuszczony do obrotu i stosowania.12.Jeżeli Wykonawca powoła się na rozwiązania równoważne to, jest zobowiązany wykazać,że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymogi/parametry Zam.13.Zam.dopuszcza zaoferowanie produktu farmaceut.równoważnego pod względem składu chemicznego i dawki lecz różniącego się postacią ale przy zachowaniu tej samej drogi podania tj. Zamawiający wymaga zaoferowania preparatu w postaci tabletki, natomiast Wykonawca zaoferuje asortyment równoważny w postaci drażetek, tabletki drażowanej, tabletki powlekanej, tabletki dojelitowej oraz ampułkę za fiolkę, fiolkę za ampułko-strzykawkę i odwrotnie, przy zachowaniu pozostałych wymogów SWZ.
Interne Kennung: ZPIZ/PN/D/14/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury wynikającej z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, a mianowicie: ,,Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.” Uzasadnienie faktyczne: postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w przedmiocie sprawy, wszczęte postępowaniem znak sprawy: ZPIZ/PN/D/3/2026 zostało zakończone unieważnieniem na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp tj. ,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.” W związku z faktem wygaśnięcia obowiązującej umowy w przedmiocie zamówienia celowe jest pilne udzielenie zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
5. Los
Los: LOT-0001