See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2026
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające ze Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ), na który składają się załączniki: planowany rozmiar prac, szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji, charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna, układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie, zestawienie odległości i warunków zrywki drewna, zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki, zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego, informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał), informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów), zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określają: „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 138 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 17 września 2025 r. „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych, tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów). Szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień "Opisu Standardu..." nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w "Opisie Standardu...". Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w "Opisie Standardu...". 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w "Opisie Standardu...". 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet I - Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 14 , Pakiet II - Pozyskanie w leśnictwach nr 06 / 07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12 / 13 , Pakiet III - Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03 / 07 / 09 /, Pakiet IV - Pozyskanie w leśnictwach nr 05 / 06 / 08 / 10, Pakiet V - Pozyskanie w leśnictwach nr 04 / 11 / 12 / 13 / 14, Pakiet VI - Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03/ 07 / 09, Pakiet VII - Zagospodarowanie w leśnictwach nr 05 / 06 / 08 / 10, Pakiet VIII - Zagospodarowanie w leśnictwach nr 04 / 11 / 12 / 13 / 14, Pakiet IX - Prace mechaniczne - prace leśne do wykonania z zakresu rozdrabniania pozostałości pozrębowych, przygotowania gleby i inne usługi leśne wykonywane ciągnikami rolniczymi, Pakiet X - Prace w ochronie przeciwpożarowej lasu - obsada dostrzegalni ppoż., dozorowanie i dogaszanie pożarzysk oraz utrzymanie punktów czerpania wody.
Interne Kennung: S.270.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Prace w ochronie przeciwpożarowej lasu - obsada dostrzegalni ppoż., dozorowanie i dogaszanie pożarzysk oraz utrzymanie punktów czerpania wody
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 10
Haupteinstufung (cpv): 75251110 Brandverhütung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 14
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Gola, Świętobór, Radosławice, Sabinówka, Tarnów i Kolsko w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0003
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 06 / 07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12 / 13
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w cięciach rębnych, do wykonania na terenie leśnictw: Dąbrówno, Grochowice, Strzeszków, Stare Strącze, Przydroże, Wilcze, Świętno i Polanica w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 2
Los: LOT-0004
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03 / 07 / 09 /
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w trzebieżach, do wykonania na terenie leśnictw: Gola, Świętobór, Radosławice, Grochowice i Stare Strącze w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 3
Los: LOT-0005
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 05 / 06 / 08 / 10
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w trzebieżach, do wykonania na terenie leśnictw: Tarnów, Dąbrówno, Strzeszków i Przydroże w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 4
Los: LOT-0006
Titel: Pozyskanie w leśnictwach nr 04 / 11 / 12 / 13 / 14
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna techniką dowolną (maszynami wielooperacyjnymi lub pilarkami) w trzebieżach, do wykonania na terenie leśnictw: Sabinówka, Wilcze, Świętno, Polanica i Kolsko w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 5
Los: LOT-0007
Titel: Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01 / 02 / 03/ 07 / 09
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie leśnictw: Gola, Świętobór, Radosławice, Grochowice i Stare Strącze w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0008
Titel: Zagospodarowanie w leśnictwach nr 05 / 06 / 08 / 10
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie leśnictw: Tarnów, Dąbrówno, Strzeszków i Przydroże w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 7
Los: LOT-0009
Titel: Zagospodarowanie w leśnictwach nr 04 / 11 / 12 / 13 / 14
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, edukacji i turystyki, do wykonania na terenie leśnictw: Sabinówka, Wilcze, Świętno, Polanica i Kolsko w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 8
Los: LOT-0010
Titel: Prace mechaniczne - prace leśne do wykonania z zakresu rozdrabniania pozostałości pozrębowych, przygotowania gleby i inne usługi leśne wykonywane ciągnikami rolniczymi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska w roku 2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211400 Fällen von Bäumen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft