2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa instalacji elektroenergetycznych z dostawą urządzeń i budową instalacji cieplnych dla obiektów publicznych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa instalacji elektroenergetycznych z dostawą urządzeń i budową instalacji cieplnych dla obiektów publicznych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny polegająca na wykonaniu projektu technicznego, dostawie, montażu i uruchomieniu kompleksowego systemu energetycznego.
Vorherige Bekanntmachung: 128066-2025
Interne Kennung: RG.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. KLAUZULA ZATRUDNIENIA. 2.1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych, operatorzy sprzętu i prace fizyczne instalacyjno-montażowe objęte zakresem zamówienia (nie dotyczy kierowników budowy i kierowników robót) (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 2.2. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy – Załącznik Nr 2 do SWZ. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Zamawiający, zgodnie z art. 67 ustawy Pzp określa następujące wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy wykorzystaniu Platformy Zakupowej, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; b) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer; d) włączona obsługa JavaScript; e) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.; f) podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę. 3.2. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452) podaje następujące informacje na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych: - dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj. plików o wielkości do 100 MB w formatach: .doc, .pdf, .zip, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .7zip, .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .sig, - informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zamówień Publicznych ZETOPZP i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert; 3.3. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu platformy Microsoft Azure, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC. 3.4. Wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z niniejszą SWZ i złożyć ofertę zgodnie z jej wymaganiami.3.5. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1557, 1717), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 5. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2,5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 6. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 7. ŹRÓDŁA FINANSOWANIA. 7.1. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Numer Wniosku o dofinansowanie: NR Edycja8/2023/8886/PolskiLad. 7.2. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane. 8. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331100 Installation von Zentralheizungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa instalacji elektroenergetycznych z dostawą urządzeń i budową instalacji cieplnych dla obiektów publicznych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny polegająca na wykonaniu projektu technicznego, dostawie, montażu i uruchomieniu kompleksowego systemu energetycznego. 2. Inwestycja realizowana będzie na dwóch obiektach: 1) Ciepłowni Miejskiej w Rejowcu Fabrycznym, ul. Wschodnia 32, 22-170 Rejowiec Fabryczny, 2) Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, ul. Lubelska 18, 22-170 Rejowiec Fabryczny. 3. Realizacja inwestycji obejmuje następujący system energetyczny: 1) Siedem instalacji fotowoltaicznych o mocy min. 40 kWp – max. 49,9 kWp każda, wyposażonych w magazyny energii o pojemności min. 50 kWh. Sześć instalacji zostanie zlokalizowanych na gruncie, na terenie przylegającym do Ciepłowni Miejskiej, jedna na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej. 2) Modernizację kotłowni miejskiej oraz kotłowni szkolnej poprzez dodanie biwalentnego układu pomp ciepła powietrze-woda: a) w Ciepłowni Miejskiej: instalacja kaskady 10 pomp ciepła o mocy nominalnej ponad 65 kW każda i łącznej mocy nominalnej nie mniejszej niż 650 kW przy A7W35 oraz mocy całkowitej nie mniejszej niż 500 kW przy A2W55. b) w kotłowni szkolnej: demontaż jednego z istniejących kotłów gazowych i montaż kaskady dwóch pomp ciepła o mocy nominalnej ponad 65 kW każda i łącznej mocy nie mniejszej niż 130 kW przy A7W35 oraz mocy całkowitej nie mniejszej niż 100 kW przy A2W55. 3) Wymianę instalacji ogrzewania sali gimnastycznej Szkoły na nową centralę ze zintegrowaną pompą ciepła oraz kompleksowe wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej. System ma umożliwiać magazynowania energii w szczytowych godzinach pracy oraz jej odsprzedaż w godzinach nocnych, a także zasilanie pomp ciepła o mocy szczytowej 300 kW. Dodatkowo system ma posiadać funkcje zdalnego monitorowania i zarządzania energią zmagazynowaną. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ.
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 42514200 Elektrostatische Luft- und Gasfilter, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 42520000 Lüftungsvorrichtungen, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen