See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prestare servicii intretinere aparatura medicala 2026
Beschreibung: Servicii de reparare si întreținere a echipamentelor medicale, conform caietelor de sarcini nr. 140 ÷ 155: Lotul nr. 1 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru analizorul de biochimie și imunologie Atellica CI 1900 (producător Siemens) - 1 bucată; Lotul nr. 2 - servicii de întreținere pentru elastograf hepatic FIBROSCAN (producător Echosens) – 1 bucată; Lotul nr. 3 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru unitul ORL Servant S61 (producător ATMOS) - 1 bucată; Lotul nr. 4 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru: - Aparat de terapie cu radiofrecvență Tecar BACK 3SE - 1 bucată; - Simulator computerizat ale mișcărilor fiziologice IMOOVE - 1 bucată; - Aparat de electroterapie Chattanooga Intelect NEO - 1 bucată; Lotul nr. 5 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru trusă de videoendoscopie OPTERA (producător Olympus) – 1 bucată; Lotul nr. 6 – servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru sistem de testare la efort Cardiosoft (producător General Electric) – 1 bucată; Lotul nr. 7 – servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru: - autoclav HS33 (producător Getinge) – 1 bucată; - autoclav Vacuklav 41B+ (producător Melag) – 1 bucată; Lotul nr. 8 - servicii de întreținere pentru: - ecograf Logiq S7 R4 (producător General Electric) - 2 bucăți, - ecograf Logiq S7 R3 (producător General Electric) - 2 bucăți, - ecograf Versana Active (producător General Electric) - 1 bucată, - ecograf Vivid IQ R4 (producător General Electric) – 1 bucată, - ecograf Voluson S8T (producător General Electric) – 1 bucată, Lotul nr. 9 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru: - unit dentar PRIMUS 1058 (producător KAVO) – 3 bucăți, - soclator EWL (producător KAVO) – 1 bucată, - sablator EWL (producător KAVO) – 1 bucată; Lotul nr. 10 - servicii de întreținere pentru analizor de imunologie Maglumi 800 (producător Snibe) – 1 bucată; Lotul nr. 11 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru mașina de spălat endoscoape EW1 (producător SteelCo) - 1 bucată; Lotul nr. 12 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru analizor HPLC G8 (producător TOSOH) - 1 bucată; Lotul nr. 13 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru analizor de urini FUS 3000 (producător DIRUI) – 1 bucată; Lotul nr. 14 - servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru mașina de spălat instrumentar WD 1260 (producător SMEG) - 1 bucată; Lotul nr. 15 - servicii de întreținere pentru RX-ul retroalveolar Stern Weber - 1 bucată; Lotul nr. 16 - servicii de întreținere pentru ortopantomograful digital Planmeca 3D (producător Planmeca Oy) - 1 bucată. Operatorii economici pot solicita clarificări în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub) într-un termen de până la 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul limită până la care autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare este în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 10668016/2026/29
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru analizorul de biochimie și imunologie Atellica CI 1900 (producător Siemens)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 140
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de întreținere pentru elastograf hepatic FIBROSCAN (producător Echosens)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 141
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru unitul ORL Servant S61 (producător ATMOS)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 142
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru: aparat de terapie cu radiofrecvență Tecar BACK 3SE; simulator computerizat ale mișcărilor fiziologice IMOOVE; aparat de electroterapie Chattanooga Intelect NEO.
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 143
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru trusă de videoendoscopie OPTERA (producător Olympus)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 144
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru sistem de testare la efort Cardiosoft (producător General Electric)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 145
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru: autoclav HS33 (producător Getinge) ; autoclav Vacuklav 41B+ (producător Melag)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 146
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Servicii de întreținere pentru: ecograf Logiq S7 R4, ecograf Logiq S7 R3, ecograf Versana Active, ecograf Vivid IQ R4, ecograf Voluson S8T (producator General Electric)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 147
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru: unit dentar PRIMUS 1058, soclator EWL, sablator EWL (producător KAVO);
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 148
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Servicii de întreținere pentru analizor de imunologie Maglumi 800 (producător Snibe)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 149
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru mașina de spălat endoscoape EW1 (producător SteelCo)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 150
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru analizor HPLC G8 (producător TOSOH)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 151
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru analizor de urini FUS 3000 (producător DIRUI)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 152
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Servicii de întreținere și asigurare piese de schimb pentru mașina de spălat instrumentar WD 1260 (producător SMEG)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 153
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Servicii de întreținere pentru RX-ul retroalveolar Stern Weber
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 154
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Servicii de întreținere pentru ortopantomograful digital Planmeca 3D (producător Planmeca Oy)
Beschreibung: Conform caietului de sarcini nr. 155
Interne Kennung: 16