617523-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bewachungsdienste – Servicii de pază, monitorizare şi intervenţie rapidă pentru Direcţia Regională Vamală Braşov şi unităţile subordonate
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de pază, monitorizare şi intervenţie rapidă pentru Direcţia Regională Vamală Braşov şi unităţile subordonate
Beschreibung: În baza acordului-cadru, se vor presta servicii de pază, monitorizare şi intervenţie pentru sediul Direcției Regionale Vamale Braşov şi unităţile subordonate, pentru o durată de 24 luni. Cantităţile necesare contract: Servicii de pază Cantitate minimă acord cadru 2 posturi/24 ore/zile calendaristice: 2 posturi*24 h/zi*731 zile = 35.088 ore. Cantitate maximă acord cadru 2 posturi/24 ore/zile calendaristice: 2 posturi*24 h/zi*744 zile lucrătoare = 35.712 ore Cantitate minimă acord cadru 1 post/8 ore/zile lucrătoare: 1 post*8 h/zi*504 zile = 4.032 ore Cantitate maximă acord cadru 1 post/8 ore/zile lucrătoare: 1 post*8 h/zi*528 zile = 4.224 ore Servicii de monitorizare şi intervenţie Cantitate necesară: 6 obiective/lună * 24 luni Direcţia Regională Vamală Braşov, în vederea stabilirii valorii estimate a contractelor având ca obiect servicii de pază, monitorizarea sistemelor de alarmă şi intervenţie rapidă, a realizat o verificare a preţurilor din platforma Sicap şi istoricul propriu cu privire la prestarea acestor servicii. A rezultat o valoare maximă estimată de: 1.410.240,00 lei fără TVA pentru 24 luni, 1.706.390,40 lei cu TVA pe 24 luni pentru prestarea serviciilor de monitorizare şi intervenţie rapidă şi a serviciilor de pază. Calculul valorii estimate a contractelor de pază, monitorizarea sistemelor de alarmă şi intervenţie rapidă, s-a realizat după următorul algoritm: 1. Servicii de monitorizare şi intervenţie rapidă: - valoare minimă estimată: 140 lei/lună x 6 obiective x 24 luni= 20.160 lei fără TVA; - valoare maximă estimată: 160 lei/lună x 6 obiective x 24 luni= 23.040 lei fără TVA; 2. Servicii de Pază: - 1 obiectiv valoare minimă: 27 lei/oră/agent x 8 ore x 21 zile lucrătoare/lună x 24 luni * 1 obiectiv = 108.864,00 lei fără TVA - 1 obiectiv valoare maximă: 32,50 lei/oră/agent x 8 ore x 22 zile lucrătoare/lună x 24 luni *1 obiectiv = 137.280,00 lei fără TVA - 2 obiective valoare minimă: 29 lei/ora/agent x 24 ore/zi x 731 zile calendaristice x 2 obiective = 1.017.552,00 lei fără TVA - 2 obiective valoare maximă: 35 lei/ora/agent x 24 ore/zi x 744 zile calendaristice x 2 obiective = 1.249.920,00 lei fără TVA TOTAL MINIM ESTIMAT: 1.146.576,00 lei fără TVA pentru 24 luni, 1.387.356,96 lei cu TVA pentru 24 luni; TOTAL MAXIM ESTIMAT: 1.410.240,00 lei fără TVA pentru 24 luni, 1.706.390,40 lei cu TVA pentru 24 luni; Elaborarea și evaluarea ofertelor se va realiza prin raportare la valoarea maxima totală estimată a acordului-cadru ceea ce reprezinată reprezintă însumarea valorii max. a serviciilor de pază pe durata de 24 luni pentru 2+1 posturi, raportată la cantitatea max. estimată (numărul maxim ore estimat) pentru serviciile de pază pe 24 luni pentru 2+1 posturi, cu valoarea maximă a serviciilor de monitorizare şi intervenţie pentru 6 obiective, raportată la cantitatea maximă estimată (numărul maxim de ore estimat) pentru monitorizare şi intervenţie pentru 6 obiective. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare /informații suplimentain a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in condițiile in care solicitările se vor adresa cu cel puțin 22 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarific. depuse după acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
Interne Kennung: 9672
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciile ce urmează a fi achiziţionate, sunt servicii de pază şi protecţie a bunurilor, valorilor şi persoanelor la sediile unităţilor subordonate ale DRV Braşov (pază cu agent + monitorizare şi intervenţie). Prin Obiectiv se înţelege sediul în care îşi desfăşoară activitatea D.R.V. Braşov şi unităţile subordonate ale D.R.V. Braşov, în care funcţionează birourile vamale. Serviciile de pază cu agent vor fi prestate pentru toate sediile prevăzute în Anexa nr. 1 – lista obiectivelor. Scopul achiziţionării acestor servicii este de a asigura protecţia obiectivelor, personalului, bunurilor şi valorilor, în vederea desfăşurării în bune condiţii a activităţii D.R.V. Braşov şi a birourilor vamale subordonate. Locaţiile aferente serviciilor de pază: 1. Direcţia Regională Vamală Braşov, Braşov, str. Stadionului, nr. 15, jud. Braşov: - 1 post permanent fix: 24h/zi calendaristică între orele 0-24, (intrarea A D.R.V. Braşov) cu misiunea principală de supraveghere acces incintă, precum şi patrulare şi control al clădirii şi spaţiilor anexe; - 1 post permanent fix: 8h/zi lucrătoare conform program de lucru (în prezent L-J 08.30- 17.00, V 08.30.14.30), (intrare B B.V.I. Braşov) cu misiunea principală de supraveghere acces incintă; 2. Biroul Vamal de Interior Sibiu, Sibiu, str. Alba Iulia, nr. 73A, jud. Sibiu: - 1 post permanent fix: 24h/zi calendaristică între orele 0-24, cu misiunea principală de supraveghere acces incintă, precum şi patrulare şi control al clădirii şi spaţiilor anexe; Locaţiile aferente serviciilor de monitorizare a sistemelor de alarmare şi intervenţie: 1. Direcţia Regională Vamală Braşov, Braşov, str. Stadionului, nr. 15, jud. Braşov; 2. Biroul Vamal de Interior Sibiu, Sibiu, str. Alba Iulia, nr. 73A, jud. Sibiu; 3. Biroul Vamal de Interior Alba, Alba Iulia, B-dul. Republicii, nr. 26, jud. Alba; 4. Biroul Vamal de Interior Covasna, Arcuş, str. Szechenyi Istvan, nr. 1, jud. Covasna; 5. Biroul Vamal de Interior Harghita, Miercurea Ciuc, str. Harghita, nr. 98, jud. Harghita; 6. Biroul Vamal de Interior Harghita – Punct Vamal Odorheiu Secuiesc, Odorheiu Secuiesc, str. Lemnarilor, nr. 14A, jud. Harghita;
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen