617602-2026 - Ergebnis
Polen – Straßentransport/-beförderung – PRZEWOŻENIE (DOWOŻENIE I ODWOŻENIE) UCZNIÓW DO SZKÓŁ NA TERENIE GMINY WSCHOWA W ROKU SZKOLNYM 2026/2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPRZEWOŻENIE (DOWOŻENIE I ODWOŻENIE) UCZNIÓW DO SZKÓŁ NA TERENIE GMINY WSCHOWA W ROKU SZKOLNYM 2026/2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa transportu polegająca na dowożeniu dzieci w tym dzieci niepełnosprawnych do placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Wschowa, w okresie od 01.09.2026 r. (lub od dnia zawarcia umowy, w przypadku zawarcia umowy w późniejszym terminie) do 25.06.2027 r. z wyłączeniem okresu ustawowo wolnego od zajęć lekcyjnych, w komunikacji otwartej (transport regularny)- w oparciu o imienne bilety miesięczne oraz w komunikacji zamkniętej- transport regularny specjalny (dot. dzieci niepełnosprawnych). 2.Przedmiot zamówienia podzielono na dwie części: Część 1 zamówienia: Przewóz (dowóz i odwóz) uczniów do szkół na terenie Gminy Wschowa na podstawie imiennych biletów miesięcznych; Część 2 zamówienia: Przewozy (dowóz i odwóz) dzieci niepełnosprawnych do/z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie oraz Przedszkola nr 3 we Wschowie. Dowóz uczniów odbywać się będzie codziennie (od poniedziałku do piątku), w godzinach od 7:00 do 7:50.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzewóz (dowóz i odwóz) uczniów do szkół na terenie Gminy Wschowa na podstawie imiennych biletów miesięcznych.
Beschreibung1.Część 1 zamówienia obejmuje: a)dowóz uczniów z przystanków w miejscu zamieszkania do placówek oświatowych, b)odwóz uczniów po zajęciach do przystanków w miejscu zamieszkania na podstawie imiennych, ulgowych biletów miesięcznych, zgodnie z planem (harmonogramem) przewozów. 2.Przewóz winien odbywać się w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art.4 pkt.7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2025, poz. 1490, ze zm.), w oparciu o harmonogram, który zostanie sporządzony przez Koordynatorów Szkół i Przedszkoli, przekazany Wykonawcy odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem świadczenia usługi przez Wykonawcę. Wykonawca dostosuje świadczenie usługi przewozu do otrzymanego harmonogramu.3. Na dzień ogłoszenia zamówienia liczba osób objętych dowozem w okresie realizacji zamówienia wynosi 437 osób (420 uczniów,11 dzieci z przedszkoli oraz 6 opiekunów). Podane ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od decyzji rodziców, zmiany miejsca zamieszkania, zmiany szkoły lub przedszkola, do którego dziecko będzie uczęszczać, jak również z innych przyczyn. 4.Dowóz uczniów do szkół powinien odbywać się 6 środkami transportu (rok produkcji nie starszy niż 2010 rok (rok produkcji autobusu stanowi kryterium oceny ofert (Rozdział XVI SWZ) z liczbą miejsc zapewniającą przewóz planowanej ilości osób na wyznaczonych tras wskazanych w tabeli nr 1 zawartej w SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia tras, tj. przewidziany środek transportu z wystarczającą ilość miejsc może odbyć kurs łączony, tj. obsługiwać trasę dla której jest dedykowany i część innej trasy objętej przedmiotem zamówienia, przy zachowaniu granicznej godziny dowozu dzieci do placówek oświatowych. 5.Każdy autobus przeznaczony do realizacji usługi powinien być wyposażony w system mechanicznego zamykania i otwierania drzwi przez kierowcę oraz powinien posiadać wystarczającą liczbę miejsc, w tym minimum 60 miejsc siedzących, zapewniającą przewóz wymaganej ilości uczniów zgodnie z trasą przejazdów dla której jest dedykowany (trasy przejazdów wyszczególniono w tabeli nr 1 (zawartej w SWZ), z zastrzeżeniem pkt 6. poniżej. 6. W przypadku, gdy na danej trasie planowana do przewozu liczba osób jest mniejsza niż 60 (łącznie z opiekunem), wówczas Wykonawca może zaproponować środek transportu z wystarczającą ilością miejsc, umożliwiającą przewóz planowanej liczby osób na danej trasie, przy czym liczba miejsc siedzących nie może być mniejsza niż 30. 7.Przewozy dzieci mogą odbywać się wyłącznie środkami transportu sprawnymi technicznie i posiadającymi aktualne przeglądy techniczne, spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy- Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.) i innych przepisach związanych z przewozem osób. 8.Zamawiający zobowiązany jest zapewnić opiekę nad uczniami w czasie przewozów. Opiekunowie wskazani przez Zamawiającego będą korzystać z przejazdów na podstawie bezpłatnych kart przejazdu wydawanych przez Wykonawcę przez cały okres zamówienia. Koszt wydania kart oraz realizacja przejazdów opiekunów należy uwzględnić w cenie oferty i nie będzie on stanowił podstawy do dodatkowego wynagrodzenia. 9.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki jego realizacji przedstawia SWZ oraz Załącznik nr 9a do SWZ– Projekt umowy.
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy.
LosLOT-0002
TitelPrzewozy (dowóz i odwóz) dzieci niepełnosprawnych do/z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie oraz Przedszkola nr 3 we Wschowie.
Beschreibung1.Zakres części 2 zamówienia obejmuje dowóz uczniów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie oraz Przedszkola nr 3 we Wschowie oraz odwożenie uczniów po zajęciach szkolnych do miejsca zamieszkania, zgodnie z wykazem tras przejazdów, które przedstawia tabela nr 2 i tabela nr 3 zawarta w SWZ. 2.Przeciętny dzienny limit kilometrów wynosi średnio: trasy nr 1- 94,00 km i trasy nr 2 - 60,00 km. Limit ten wyliczono na podstawie odległości między Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym we Wschowie przy ul.T. Kościuszki nr 25 oraz Przedszkola nr 3 we Wschowie, a miejscami zamieszkania dzieci, dla których będzie świadczona przedmiotowa usługa transportowa. 3.Usługa transportu winna być wykonywana w ramach komunikacji zamkniętej - transport regularnym specjalny. 4.Na dzień ogłaszania postępowania na trasie 1 transportem objętych jest łącznie 16 dzieci; na trasie 2 łącznie 27 dzieci. 5. Zamawiający wymaga aby przewóz dzieci odbywał się (2) dwoma środkami transportu (po jednym na każdej trasie), przystosowany do przewozu dzieci niepełnosprawnych z liczbą miejsc siedzących minimum:- trasa 1: 28 osób (bez kierowcy i opiekuna); - trasa 2: 35 osób (bez kierowcy i opiekuna). 6. Każdy pojazd powinien spełniać niżej wymienione wymagania: - przystosowany do przewozu co najmniej dwóch uczniów na wózkach inwalidzkich,-odpowiednio oznakowany, jako środek transportu osób niepełnosprawnych,- technicznie sprawny i dopuszczony do ruchu, - siedzenia dla dzieci winny być wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa,- pojazd powinien być wyposażony w podnośnik lub podjazd/najazd lub nisko usytuowane wejście do pojazdu,-pojazd przewidziany do realizacji tej części zamówienia winien posiadać aktualne badanie techniczne, a jego stan techniczny winien spełniać wymagania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U.z 2024 r.poz. 502). 7.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki jego realizacji przedstawia Załącznik nr 9b do SWZ– Projekt umowy.