2. Verfahren
Verfahren
Titel: MR-skanner, Modularløsning, Udbud af lejekontrakt.
Beschreibung: Til anvendelse i en midlertidig periode på forventeligt mellem 78 og 156 uger, begyndende forventeligt 02-01-2026, udbydes lejekontrakt på levering, opstilling, servicering og undervisning af personale af modular MR-skanner-løsning (til opstilling hos OUH, Odense Universitetshospital, Odense).
Interne Kennung: 17003
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85150000 Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111610 Magnet-Resonanz-Anlage, 44211100 Mobile, modulare Containergebäude, 50400000 Reparatur und Wartung von medizinischen Geräten und Präzisionsgeräten, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 85111000 Dienstleistungen von Krankenhäusern, 85112000 Unterstützung von Krankenhäusern
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: I det omfang en standardløsning ikke kan opfylde danske krav til isolation, skal tilbudsgiver afgive optionspris på løsning, der er efterisoleret, således at kravene kan opfyldes. Yderligere detaljer fremgår af udbudsmaterialet.