2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af indkøb og levering af medarbejderjulegaver til Københavns Kommune
Beschreibung: Ordregiver har besluttet at bringe den netop indgåede kontrakt til ophør og genudbyde opgaven. Formålet med genudbuddet er at sikre et klart, entydigt og gennemsigtigt udbudsgrundlag, herunder en præcisering af kravspecifikationen, således at alle potentielle tilbudsgivere har et ensartet grundlag for at vurdere opgaven og afgive tilbud. Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på medarbejderjulegaver. Rammeaftalens estimerede værdi er 12.000.000 DKK fordelt over 2 år og 2x12 måneders forlængelse. Rammeaftalens anslået maksimal værdi er 13.200.000 DKK
Interne Kennung: -
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres ved et EU-udbud. Tilbudsgivers tilbud bliver vurderet ud fra kriteriet bedste forhold mellem pris og kvalitet.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18530000 Geschenkartikel
5. Los
Los: LOT-0000