2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja części dydaktycznej budynku A2 i CD w zakresie sal wykładowych w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania nr 2 projektu Strefa Nauki i Wymiany Wiedzy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na modernizacji części dydaktycznej budynku A2 i CD w zakresie sal wykładowych w formule zaprojektuj i wybuduj – projekt Strefa Nauki i Wymiany Wiedzy. Prace będą realizowane w ramach zadania nr 2 projektu “Strefa Nauki i Wymiany Wiedzy” (inwestycja finansowana z budżetu państwa). Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ – Program Funkcjonalno Użytkowy wraz z załącznikami. Zamawiający informuje, iż w przypadku zastosowania w SWZ określenia przedmiotu zamówienia przez wskazanie nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, ma ono na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych do opisanych poprzez wskazanie nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem, że zaproponowane rozwiązania będą miały, co najmniej te same cechy/parametry funkcjonalne, co wskazane w SWZ, oraz których jakość nie jest gorsza, od jakości określonej w specyfikacji produktu. przypadku zastosowania w opisie przedmiotu zamówienia norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Stosownie do wszystkich znaków towarowych, patentów lub świadectw pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu a także norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych wskazanych przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej dopisuje się wyrazy „lub równoważne”. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Termin realizacji: Termin realizacji zamówienia: 91 dni od dnia podpisania umowy, nie później niż do 23.12.2026 Informacje dodatkowe: Zamawiający zastosował skrócenie terminu składania ofert o 5 dni zgodnie z art 138 ust 4 ustawy PZP oraz w związku z faktem, że składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art 63 ust 1. Zamawiający przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP stanowiących nie więcej niż 3.405.585,00 zł netto, polegających na powtórzeniu podobnych robót remontowo-budowlanych, określonych w dokumentacji zamówienia, w szczególności na modernizacji, przebudowie, rozbudowie budynków CD, A2 CKD z przeznaczeniem na działalność dydaktyczną Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i instalacyjną. Przybliżony zakres prac: Wykonanie robót budowlanych instalacyjnych w tym; a)Demontaż podłóg i posadzek w tym w zakresie poziomu partery rozbiórka podbudowy pod posadzkę wraz z istniejącymi izolacjami jeśli występują. b)Rozbiórka okładzin podłogowych w tym okładzin klatki schodowych, spoczników, wejść i wyjść z budynku. c)Rozbiórka ścian działowych d)Odbicie tynków wewnętrznych ze ścian i sufitów, oraz demontaż wszelkich okładzin ściennych i sufitowych e)Rozbiórka wszelkich wnęk w ścianach f)Demontaż wszelkich istniejących instalacji wraz z osprzętem, odbiornikami etc. g)Wykonanie posadzki h)Wykonanie posadzek z izolacją akustyczna spełniającą wymagania izolacyjności akustycznej oraz tłumienia wraz z wzmocnieniami w zakresie montażu wyposażenia i mebli laboratoryjnych i)Wykonanie tynków gipsowych maszynowych ścian oraz tynków cienkowarstwowych j)Wykonanie ścian działowych w technologii GK wraz z izolacją akustyczną oraz wzmocnieniami systemowymi umożliwiającymi montaż wszelkiego wyposażenia meblowo aparaturowego. k)Wykonanie ścianek mobilnych l)Roboty murarskie w niezbędnych zakresie. m)Wykonanie zabezpieczeń p.poż w zakresie głównej konstrukcji nośnej budynku do wymaganej klasy REI n)Wykonanie okładzin podłogowych z wykładzin PVC heterogenicznych, PVC heterogenicznych w płytkach prądoprzewodzących, wykładzin PVC GTI ( w zakresie korytarzy i ciągów komunikacyjnych), posadzek z żywicy epoksydowej w zakresie nadbudowy technicznej, okładzin gresowych w zakresie klatki schodowej, pomieszczeń higieniczno- sanitarnych. o)Wykonanie okładzin ściennych PVC, paneli ściennych obiciowych w zakresie ciągów komunikacyjnych, oraz płytek ściennych w zakresie pomieszczeń higieniczno - sanitarnych. p)Dostawa i montaż opraw oświetleniowych q)Dostawa i montaż central wentylacyjnych i systemu wentylacji r)Wykonanie robót malarskich s)Montaż parapetów wewnętrznych t)Roboty demontażowe u)Wykonanie sufitów podwieszanych systemowych oraz sufitów stałych g/k w postaci akcentów ( bled sufitowych ) w ciągach komunikacyjnych w tym klatce schodowej oraz punktowo w pomieszczeniach v)Montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej płycinowej w)Montaż ślusarki aluminiowej przeszklonej wewnętrznej x)Montaż ślusarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej y)Montaż ścianek systemowych HPL z)Wykonanie prac stolarskich w tym montaż nowych lad szatniowych i zabudowy portierni aa)Wykonanie nowej posadzki z płytek gresowych bb)Wykonanie lekkiej zabudowy stalowej ze ścianami z płyt warstwowych z rdzeniem PUR z uwzględnienie pod konstrukcji dla potrzeb montażu paneli fotowoltaicznych według projektu branżowego, (nowe pomieszczenia dla urządzeń instalacyjnych), cc)Wykonanie kompletnych instalacji elektrycznych, niskoprądowych, audiowizualnych, sanitarnych w tym wodno kanalizacyjnych, gazowej, centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, chłodu, wentylacji mechanicznej bytowej oraz wentylacji mechanicznej technologicznej w tym wyciągów z dygestoriów, komór laminarnych etc, oraz odciągów stanowiskowych, instalacji detekcji gazów etc. dd)inne konieczne roboty ogólnobudowlane umożliwiające realizację przedmiotu zamówienia. ee)Dostawa i montaż urzą (...) cd pkt 3.14 SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na modernizacji części dydaktycznej budynku A2 i CD w zakresie sal wykładowych w formule zaprojektuj i wybuduj – projekt Strefa Nauki i Wymiany Wiedzy. Prace będą realizowane w ramach zadania nr 2 projektu “Strefa Nauki i Wymiany Wiedzy” (inwestycja finansowana z budżetu państwa). Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ – Program Funkcjonalno Użytkowy wraz z załącznikami. Zamawiający informuje, iż w przypadku zastosowania w SWZ określenia przedmiotu zamówienia przez wskazanie nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, ma ono na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych do opisanych poprzez wskazanie nazw własnych, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem, że zaproponowane rozwiązania będą miały, co najmniej te same cechy/parametry funkcjonalne, co wskazane w SWZ, oraz których jakość nie jest gorsza, od jakości określonej w specyfikacji produktu. przypadku zastosowania w opisie przedmiotu zamówienia norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Stosownie do wszystkich znaków towarowych, patentów lub świadectw pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu a także norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych wskazanych przez Zamawiającego w dokumentacji przetargowej dopisuje się wyrazy „lub równoważne”. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że oferowane przez niego rozwiązania są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Jeżeli oferta obejmuje produkty ICT, usługi ICT lub procesy ICT, wykonawca zobowiązany jest wskazać je w formularzu oferty lub w odrębnym załączniku do oferty, poprzez podanie co najmniej: nazwy produktu, usługi lub procesu ICT, producenta lub dostawcy, modelu, typu lub wersji — o ile dotyczy — oraz funkcji, jaką dany produkt, usługa lub proces ICT pełni w ramach oferowanego przedmiotu zamówienia. W przypadku gdy oferta nie obejmuje produktów ICT, usług ICT ani procesów ICT, wykonawca składa stosowne oświadczenie w formularzu oferty – stawiając „X” w odpowiednim wierszu tabeli. W przypadku gdy wykonawca nie jest w stanie na dzień składania ofert wskazać w ofercie produktów ICT, usług ICT ani procesów ICT, wykonawca składa stosowne oświadczenie w formularzu oferty – stawiając „X” w odpowiednim wierszu tabeli. Termin realizacji: Termin realizacji zamówienia: 91 dni od dnia podpisania umowy, nie później niż do 23.12.2026 Informacje dodatkowe: Zamawiający zastosował skrócenie terminu składania ofert o 5 dni zgodnie z art 138 ust 4 ustawy PZP oraz w związku z faktem, że składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art 63 ust 1.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak