617695-2025 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2026 roku.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2026 roku.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2026 roku. 2. Przedmiot zamówienia składa się z 7 części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. 3. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie (poddanie procesom odzysku R lub unieszkodliwianiu w procesach D) odpadów komunalnych w ramach n/w części zamówienia. 4. Dla każdej części zamówienia określa się inny rodzaj odpadów podlegających zagospodarowaniu: 1) Część I - Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - kod 20 03 01; 2) Część II - Zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji - kod 20 02 01 (w workach); 3) Część III - Zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji - kod 20 02 01 (bez worków); 4) Część IV - Zagospodarowanie odpadów - opakowania papieru i tektury - kod 15 01 01; 5) Część V - Zagospodarowanie zmieszanych odpadów opakowaniowych - kod 15 01 06; 6) Część VI - Zagospodarowanie odpadów ze szkła- bezbarwnego i kolorowego - kod 15 01 07; 7) Część VII - Zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych - kod 20 03 07. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ. 6. Odpady, poza częścią III zamówienia, mogą być przekazywane przez Zamawiającego w workach - z tego tytułu wykonawcy nie będzie przysługiwać jakiekolwiek dodatkowe wynagrodzenie. 7. Wszystkie kody odpadów zgodne są z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r. poz. 10).8. Wykonawca obowiązany jest wskazać w ofercie wykaz wszystkich instalacji, w których będą zagospodarowane odpady poszczególnych frakcji przekazywane przez Zamawiającego, wraz z wymaganymi przez Zamawiającego dokumentami. 9. Zamawiający wymaga osiągnięcia minimalnych poziomów recyklingu dla części od I do VII zamówienia, zgodnie z projektem umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 10.Opis sposobu zbierania (magazynowania) w punkcie zbierania w miejscowości Krzyżówka: a) 20 03 01 – niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne magazynowane w kontenerach szt. 2 o poj. 36 m3, b) 20 02 01 – odpady ulegające biodegradacji magazynowane w kontenerach szt. 2 o poj. 36 m3 , c) 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury magazynowane luzem na utwardzonej powierzchni lub w kontenerze o poj. 36 m3, d) 15 01 06 – zmieszane odpady opakowaniowe magazynowane luzem na utwardzonej powierzchni lub w kontenerze o poj. 36 m3, e) 15 01 07 – opakowania ze szkła magazynowane luzem na utwardzonej powierzchni lub w kontenerze o poj. 36 m3, f) 20 03 07 – odpady wielkogabarytowe magazynowane luzem na utwardzonej powierzchni lub w kontenerze o poj. 36 m3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ - Opisie przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 6 do SWZ - wzorze umowy.
Interne KennungZP.26.TZ.5PZP.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - kod 20 03 01.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia w ramach części I jest zagospodarowanie (poddanie odzyskowi w procesach R lub unieszkodliwianiu D) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 20 03 01), w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 2000 Mg do 4200 Mg. 2.Przez niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne należy rozumieć rodzaje odpadów, o których mowa w przepisach o odpadach oraz w art. 9e ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399) zwanej dalej „ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”. 3.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w instalacji komunalnej spełniającej standardy technologiczne umożliwiające osiągnięcie co najmniej minimalnego wymaganego przepisami poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, wpisanej na listę, o której mowa w art. 38b ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z pózn.zm.), zwanej dalej „ustawą o odpadach” w tym posiadać aktualne, wymagane prawem zezwolenia w zakresie zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. 4.Wskazane w ofercie instalacje do przetwarzania odpadów muszą odpowiadać wymaganiom przepisów prawa, w szczególności przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz przepisów ustawy o odpadach. 5.Wykonawca może zagospodarować odpady we własnej instalacji lub instalacjach komunalnych albo w instalacji lub instalacjach komunalnych innych niż własne z którymi będzie miał zawarte umowy na zagospodarowanie odpadów. 6.Jeżeli instalacja komunalna wskazana w ofercie nie będzie przyjmować odpadów, wykonawca zobowiązany jest własnym staraniem i na swój koszt zapewnić zagospodarowanie odpadów w innej instalacji komunalnej, w tym pokryć koszt transportu odpadów do innej instalacji komunalnej, co nie będzie stanowić przesłanki (podstawy) uprawniającej do podniesienia wynagrodzenia wykonawcy. 7.Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany instalacji do zagospodarowania odpadów wskazanej przez wykonawcę w ofercie, jeżeli zmiana taka będzie konieczna ze względu na obiektywnie zaistniałe okoliczności, np. awaria instalacji, pod warunkiem wcześniejszej akceptacji nowej instalacji przez Zamawiającego i na warunkach z nim uzgodnionych. Przekazanie odpadów do nowej instalacji nie może powodować zwiększenia wynagrodzenia wykonawcy lub innych kosztów dla Zamawiającego, w tym w szczególności w związku z potrzebą transportu odpadów do instalacji innej niż wskazana w ofercie. Ponadto zmiana taka nie może skutkować pogorszeniem jakości, w tym środowiskowej, sposobu realizacji części I zamówienia. 8.Tymczasowa zmiana instalacji, tj. zmiana której skutkiem jest przekazywanie odpadów w celu ich zagospodarowania w okresie nie dłuższym niż 14 dni liczonych od dnia przekazania odpadów do instalacji innej niż wskazana w ofercie, może nastąpić za uprzednią zgodą Zamawiającego i nie wymaga zmiany umowy. Wykonawca wraz z wnioskiem o tymczasową zmianę instalacji komunalnej zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu dokument gwarantujący przyjęcie odpadów komunalnych przez wskazaną instalację oraz kopię wymaganego prawem zezwolenia na zagospodarowanie określonego rodzaju odpadów przez taką instalację. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ.
Interne KennungCzęść I
Menge2 000 Tonnen
LosLOT-0002
TitelCzęść II - Zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji - kod 20 02 01 ( w workach).
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w ramach części II jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesie R3 odpadów ulegających biodegradacji (kod 20 02 01), efektem, którego będzie produkt (nawóz, kompost), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 20 Mg do 200 Mg. 2. Odpady będą przekazywane przez Zamawiającego w workach. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ.
Interne KennungCzęść II
Menge20 Tonnen
LosLOT-0003
TitelCzęść III - Zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji - kod 20 02 01 (bez worków).
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w ramach części III jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesie R3 odpadów ulegających biodegradacji (kod 20 02 01), efektem, którego będzie produkt (nawóz, kompost), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 20 Mg do 300 Mg. 2. Odpady będą przekazywane przez Zamawiającego bez worków. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ.
Interne KennungCzęść III
LosLOT-0004
TitelCzęść IV - Zagospodarowanie odpadów - opakowania papieru i tektury - kod 15 01 01.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w ramach części IV jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesach R odpadów- opakowania z papieru i tektury (kod 15 01 01), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 20 Mg do150 Mg. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ.
Interne KennungCzęść IV
LosLOT-0005
TitelCzęść V - Zagospodarowanie zmieszanych odpadów opakowaniowych - kod 15 01 06.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w ramach części V jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesach R odpadów – zmieszane odpady opakowaniowe (kod 15 01 06), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 50 Mg do 500 Mg. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ.
Interne KennungCzęść V
Menge50 Tonnen
LosLOT-0006
TitelCzęść VI - Zagospodarowanie odpadów ze szkła- bezbarwnego i kolorowego - kod 15 01 07.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w ramach części VI jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesach R odpadów- opakowania ze szkła (kod 15 01 07), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 10 Mg do 300 Mg. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ.
Interne KennungCzęść VI
Menge10 Tonnen
LosLOT-0007
TitelCzęść VII - Zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych - kod 20 03 07.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia w ramach części VII jest zagospodarowanie tj. poddanie odzyskowi w procesach R odpadów wielkogabarytowych (kod 20 03 07), na warunkach określonych w SWZ, w całym okresie obowiązywania umowy z wybranym wykonawcą w ilości od 100 Mg do 500 Mg. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 7 do SWZ – OPZ.
Interne KennungCzęść VII
Menge100 Tonnen