617726-2026 - Ergebnis
Polen – Mobilfunkgeräte – „Dostawa telefonów komórkowych dla NASK-PIB”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa telefonów komórkowych dla NASK-PIB”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa fabrycznie nowych telefonów komórkowych dla pracowników Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego, zwanego dalej „NASK-PIB” lub „Zamawiającym” wraz z zapewnieniem gwarancji przez Wykonawcę. 2. Przedmiotem zamówienia jest: 1) sukcesywna dostawa przez Wykonawcę fabrycznie nowych telefonów komórkowych, zwanych dalej: „Sprzętem” lub „Urządzeniem” lub „Telefonem” dla Zamawiającego o wymaganiach minimalnych określonych w Rozdziale IV Załącznika nr 1 do SWZ-SOPZ, zwanego dalej „SOPZ”, według poniższych 2 (słownie: dwóch) Grup: a) Grupa I - telefony komórkowe - 20 sztuk (w tym: 10 sztuk typu 1 +10 sztuk typu 2), b) Grupa II - telefony komórkowe - 135 sztuk (w tym: 125 sztuk typu 3 +10 sztuk typu 4) 2) Zapewnienie gwarancji dla Sprzętu przez Wykonawcę, o którym mowa w pkt 1) przez okres co najmniej 24 miesięcy, liczonych od dnia podpisania Protokołu Odbioru Zamówienia Jednostkowego bez zastrzeżeń dla danego Zamówienia jednostkowego. Wydłużenie okresu gwarancji Sprzętu stanowi kryterium oceny ofert, o którym mowa w Rozdziale XV ust. 3 SWZ. 3. Planowana szacunkowa liczba Sprzętu, wskazana w ust. 2 pkt 1) powyżej, stanowi założenie Zamawiającego co do przewidywanej liczby zamawianego Sprzętu przez cały okres trwania umowy. Zamawiający składa Zamówienia jednostkowe stosownie do swoich potrzeb i nie jest zobowiązany do złożenia Zamówienia jednostkowego u Wykonawcy do kwoty wskazanej w § 8 ust. 2 Załącznika nr 5 do SWZ - wzoru umowy, zwanego dalej „Umową”. Zamawiający zobowiązuje się do wykorzystania 40% kwoty maksymalnego wynagrodzenia, o którym mowa w §8 ust. 2 Umowy (dalej: gwarantowana ilość). 4. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. z 2026 r. poz. 20 i 252), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, lub usługę ICT, lub proces ICT, określone w tej decyzji. Jeżeli Wykonawca zaoferuje rozwiązanie, o którym mowa w pkt 1) lub 2) powyżej, oferta podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17) lub pkt 19) ustawy Pzp. 6. Termin realizacji zamówienia: wynosi 12 miesięcy, liczonych od dnia zawarcia Umowy lub do wyczerpania kwoty jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej, z zastrzeżeniem, że Sprzęt będzie dostarczany do Zamawiającego sukcesywnie, na podstawie jednostkowych Zamówień, o których mowa w § 7 ust. 1 Umowy. Terminy realizacji poszczególnych Zamówień będą każdorazowo wskazywane w formularzu jednostkowego Zamówienia, z uwzględnieniem § 7 ust. 1 pkt 2) Umowy. 7. W przypadkach, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 8. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały zastosowane odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna lub system referencji technicznych należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania „lub równoważne”. 9. Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie takie rozwiązanie, które w równoważnym stopniu spełnia warunki określone w SOPZ. 10. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia nie podlegają uzupełnieniu. 11. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu.
Vorherige Bekanntmachung513489-2026
Interne KennungZZPiZ.2611.30.2026.339.PKO[OSE2026][KSC2026]
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32250000 Mobilfunkgeräte
5. Los
LosLOT-0001