2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Żychlin
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Żychlin, w okresie od dnia 1 października 2026 roku do dnia 30 września 2027 roku. Szacowana ilość odpadów komunalnych powstających na terenie gm. Żychlin w okresie trwania zamówienia wynosi 3350 Mg. Szczegółowy i wyczerpujący zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie Przedmiotu zamówienia - OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w Projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ).
Interne Kennung: BPI.271.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: oceniona. 3.4. Prawo opcji - Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 1) W ramach prawa opcji Zamawiający przewiduje możliwość: a) zwiększenia zakresu usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych maksymalnie o 40% względem zakresu podstawowego zamówienia, tj. maksymalnie do 1340,00 Mg odpadów, b) przedłużenia okresu realizacji zamówienia maksymalnie o 6 miesięcy. 2) Skorzystanie z prawa opcji może skutkować zwiększeniem maksymalnego wynagrodzenia brutto Wykonawcy maksymalnie o 40% względem wynagrodzenia przewidzianego dla zamówienia podstawowego, proporcjonalnie do zakresu wykonanych świadczeń objętych prawem opcji. 3) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji, Wykonawca wniesie nowe zabezpieczenie należytego wykonania Umowy. Zabezpieczenie takie musi być zgodne z postanowieniami umowy. 4) Skorzystanie z Prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Nieskorzystanie z tego uprawnienia nie powoduje żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy. 5) Warunki skorzystania z prawa opcji: a) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego, w szczególności od zwiększenia ilości odbieranych odpadów komunalnych, konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usług lub zwiększenia liczby nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, b) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – w okresie obowiązywania umowy, c) o zamiarze skorzystania z prawa opcji oraz jego zakresie Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. Brak stosownego oświadczenia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części, d) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji, jednak maksymalnie do wyczerpania zakresu prawa opcji, e) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie, a rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i umowie, f) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy ani jej zmiany.