617778-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa sprzętu informatycznego, oprogramowania i wyposażenia serwerowni oraz przeprowadzenie szkoleń w zakresie kompetencji cyfrowych dla Książnicy Zamojskiej w Zamościu
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu informatycznego, oprogramowania i wyposażenia serwerowni oraz przeprowadzenie szkoleń w zakresie kompetencji cyfrowych dla Książnicy Zamojskiej w Zamościu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego, oprogramowania i wyposażenia serwerowni oraz przeprowadzenie szkoleń w zakresie kompetencji cyfrowych dla Książnicy Zamojskiej w Zamościu. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) wdrożenie systemu bibliotecznego oraz oprogramowania dla e-usług, 2) zakup sprzętu teleinformatycznego, 3) zakup szkoleń z podnoszenia kompetencji cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w opisie przedmiotu zamówienia (dalej – OPZ), stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ, projektach montażu książkomatów, stanowiących załącznik nr 12 do SWZ, projektach technicznych instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach serwerowni, stanowiących załącznik nr 13 do SWZ, projektach wykonawczych instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu oraz instalacji system kontroli dostępu, stanowiących załącznik nr 14 do SWZ oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 4. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia sprzętu fabrycznie nowego, nieużywanego oraz nieeksponowanego na wystawach lub imprezach targowych, sprawnego technicznie, wolnego od wad prawnych i fizycznych, bezpiecznego, kompletnego i gotowego do pracy, objętego przedmiotem zamówienia – zgodnie z OPZ. 5. Zamówienie obejmuje również udzielenie przez Wykonawcę gwarancji i zapewnienie serwisu gwarancyjnego, udzielenie licencji na oprogramowanie i przekazanie dokumentacji dostarczonego sprzętu – zgodnie z OPZ. 6. Wraz z dostawą przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w języku polskim instrukcje obsługi, atesty, certyfikaty, karty gwarancyjne, warunki eksploatacji i konserwacji. 7. Koszty załadunku, transportu oraz rozładunku urządzeń w miejscu docelowym, a także montażu w przypadku, gdy montaż przez Wykonawcę jest warunkiem uzyskania gwarancji na zakupiony sprzęt, będą obciążać Wykonawcę w ramach ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia. 8. Dostawa i montaż urządzeń, będących przedmiotem zamówienia odbędzie się w wyznaczonych pomieszczeniach Biblioteki Głównej Książnicy Zamojskiej oraz jej filii, w czasie ustalonym z Dyrektorem Książnicy Zamojskiej. 9. Wszystkie wymagania określone w OPZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. 10. W przypadku, gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z OPZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w wyżej przywołanych normach. 11. W przypadku gdy w OPZ, na podstawie art. 99 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Kryteria równoważności zostały określone w OPZ. 12. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność dostawy/usługi dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 13. Zamawiający, w celu możliwości weryfikacji funkcjonalności oferowanego oprogramowania, wyszczególnionego w OPZ, pod kątem spełniania minimalnych wymagań, żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych – szczegółowe informacje o przedmiotowych środkach dowodwych zostały zawarte w pkt 4 SWZ oraz w załączniku nr 15 do SWZ – Opis sposobu przygotowania, złożenia i prezentacji próbki. 14. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung765299-2025
Interne KennungIM-ZP.272.30.2025.MS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30238000 Automationsgeräte für Bibliotheken, 48160000 Bibliothekensoftwarepaket, 72266000 Software-Beratung, 79417000 Sicherheitsberatung, 32422000 Netzkomponenten, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48800000 Informationssysteme und Server, 30231300 Bildschirme, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 39717200 Klimageräte
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego, oprogramowania i wyposażenia serwerowni oraz przeprowadzenie szkoleń w zakresie kompetencji cyfrowych dla Książnicy Zamojskiej w Zamościu. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) wdrożenie systemu bibliotecznego oraz oprogramowania dla e-usług, 2) zakup sprzętu teleinformatycznego, 3) zakup szkoleń z podnoszenia kompetencji cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w opisie przedmiotu zamówienia (dalej – OPZ), stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ, projektach montażu książkomatów, stanowiących załącznik nr 12 do SWZ, projektach technicznych instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach serwerowni, stanowiących załącznik nr 13 do SWZ, projektach wykonawczych instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu oraz instalacji system kontroli dostępu, stanowiących załącznik nr 14 do SWZ oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ. 4. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia sprzętu fabrycznie nowego, nieużywanego oraz nieeksponowanego na wystawach lub imprezach targowych, sprawnego technicznie, wolnego od wad prawnych i fizycznych, bezpiecznego, kompletnego i gotowego do pracy, objętego przedmiotem zamówienia – zgodnie z OPZ. 5. Zamówienie obejmuje również udzielenie przez Wykonawcę gwarancji i zapewnienie serwisu gwarancyjnego, udzielenie licencji na oprogramowanie i przekazanie dokumentacji dostarczonego sprzętu – zgodnie z OPZ. 6. Wraz z dostawą przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w języku polskim instrukcje obsługi, atesty, certyfikaty, karty gwarancyjne, warunki eksploatacji i konserwacji. 7. Koszty załadunku, transportu oraz rozładunku urządzeń w miejscu docelowym, a także montażu w przypadku, gdy montaż przez Wykonawcę jest warunkiem uzyskania gwarancji na zakupiony sprzęt, będą obciążać Wykonawcę w ramach ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia. 8. Dostawa i montaż urządzeń, będących przedmiotem zamówienia odbędzie się w wyznaczonych pomieszczeniach Biblioteki Głównej Książnicy Zamojskiej oraz jej filii, w czasie ustalonym z Dyrektorem Książnicy Zamojskiej. 9. Wszystkie wymagania określone w OPZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. 10. W przypadku, gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z OPZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w wyżej przywołanych normach. 11. W przypadku gdy w OPZ, na podstawie art. 99 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Kryteria równoważności zostały określone w OPZ. 12. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność dostawy/usługi dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 13. Zamawiający, w celu możliwości weryfikacji funkcjonalności oferowanego oprogramowania, wyszczególnionego w OPZ, pod kątem spełniania minimalnych wymagań, żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych – szczegółowe informacje zostały zawarte w pkt 4 SWZ oraz w załączniku nr 15 do SWZ – Opis sposobu przygotowania, złożenia i prezentacji próbki. 14. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, zmienionym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega Wykonawca w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy należą do którejkolwiek kategorii podmiotów wskazanych w art. 5 ww. rozporządzenia w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.